Colombia Excelso EP Cauca Popayan (1kg)

939 Kč 838 Kč bez DPH 939 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Tato káva vás okouzlí svou sladkou vůní medu a javorového sirupu. Chuť této kávy je příjemně sladká a bohatá se středním zakulaceným tělem. Její vyšší sladkost má nádech javorového sirupu. Káva má nižší aciditu připomínající bobulovité ovoce. Celkový dojem jemně podtrhuje ořechová hořkost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolumbie je země mnoha tváří. S pobřežím u Atlantského i Tichého oceánu, s Amazonským pralesem i sněhem pokrytými vrcholky And má každá oblast zcela jedinečný charakter. Departement Cauca leží na jihozápadě země, jeho hlavním městem je Popayan. Tomu se někdy přezdívá "Ciudad Blanca", tedy Bílé město podle koloniální architektury. Tato oblast v blízkosti rovníku má velmi stabilní klima díky tomu, že leží ve vysoké nadmořské výšce, obklopená horským masivem. Je to plošina se sopečnou půdou, kde se kávovníkům velice dobře daří.

Kolumbijská káva je proslulá svou plnou chutí s příjemnou aciditou, pro kterou je celosvětově oblíbená. V oblasti Popayan jsou převážně malé farmy (5 - 10 ha), odkud se káva posílá ke zpracování do mycích stanic. Obvyklé jsou zde odrůdy caturra, typica a bourbon, dále některé nové variety odolné proti kávové rzi, jako je odrůda castillo, kterou Vám nyní nabízíme.

Od roku 1927 jsou zdejší pěstitelé kávy sjednocení v Columbijské federaci pěstitelů kávy, která je reprezentuje na národní i mezinárodní úrovni. Tato nezisková organizace hájí jejich práva, podporuje farmáře ve výzkumu a zlepšování kvality a napomáhá tomu, že se kolumbijská káva řadí mezi nejlepší světové kávy.

  

Země: Colombia
Oblast: Cauca
Nadmořská výška: 900 - 2300 m.n.m.
Odrůda: Castillo

Sklizeň: 2022
Kvalita: Excelso EP
Zpracování: Washed

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Ameriky - pražírna kávy BotaCoffee
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Kolumbie
Zpracování kávy: Washed
? Vůně před zalitím: Sladká, medová s nádechem javorového sirupu.
Vůně po zalití: Med, javorový sirup, vyšší sladkost.
? Chuť: Střední zakulacené tělo, vyšší sladkost, nádech javorového sirupu, nižší acidita bobulovitého ovoce, ořechová hořkost.
? Dochuť: Příjemná, sladká, lehce s nádechem citrusů a ořechovou hořkostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia