Brazil Cerrado Caramelo Doce Fazenda Paraiso 2023 (1kg)

939 Kč 838 Kč bez DPH
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Káva plně dostojí svému jménu svou intenzivní sladce karamelovou vůní. Její silnější tělo s vyšší sladkostí a minimální aciditou se skvěle hodí do espressa. Její chuť definuje mléčná čokoláda, vlašské ořechy a arašídy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fazenda Paraíso patří rodině Veloso, která byla průkopníkem v regionu Cerrado (vyrábí kávu od roku 1970) a má 756 ha kávových plantáží s kapkovou závlahou. V současnosti rodina založila obchodní skupinu, která v této oblasti provozuje několik farem. Speciální kávy s plnou a sladkou chutí jsou výsledkem vášně, úcty k zemi, špičkové technologie a moderních obchodních praktik.

Brazílie je známá svou geografickou rozlehlostí. V centrální části Brazílie pokrývají náhorní plošiny Cerrado státy Goiás, Mato Grosso do Sul, Mato Grosso, Tocantins a Minas Gerais, což z ní dělá jednu z největších oblastí produkce kávy na světě. Na západě Minas Gerais se několik farmářů začalo soustřeďovat na pěstování především speciálních káv a vytvořilo přidružený region Cerrado Mineiro. Typickými rysy této oblasti jsou dobře definovaná roční období, jako jsou horká, mokrá léta a příjemně chladné, suché zimy.

První botanický popis brazilské oblasti Cerrado udělal dánský botanik Eugenius Warming v roce 1892. Cerrado je rozsáhlá oblast s druhým největším biomem Jižní Ameriky. Její rozloha je kolem 2 mil. km2. Je zde velice pestrá rostlinná i živočišná říše. Světový fond na ochranu přírody ji dokonce označil jako biologicky nejbohatší savanu světa čítající asi 10 000 druhů rostlin, kolem 200 druhů savců a 10 endemických druhů ptáků.

Kávy z Brazílie jsou podrobně klasifikovány: NY 2 znamená „New York 2“ a označuje maximální počet povolených vad podle metody počítání vad na burze v New Yorku. Je to kvalitativně nejvyšší třídu. Screen 17/18 definuje velikost zrn. Mezi brazilskými kávami jsou to největší zrna. "Strictly soft, fine cup" popisuje profil chuti  – vyžaduje hladký, konzistentní a čistý extrakt. Nejběžnější metodou zpracování v Brazílii, která se používá pro asi 90 % vyrobené Arabiky, je suchý proces, známý také jako nepraný nebo přírodní. Celá kávová třešeň je nejprve očištěna a poté umístěna na slunci, aby se usušila v tenkých vrstvách na terasách nebo sušena v sušičkách.

Oblast: Cerrado Mineiro
Farma: Fazenda Paraiso
Sklizeň:
2022 / 2023
Zpracování:
Natural
Kvalita: 
NY 2, stricty soft, fine cup
Velikost zrna: screen 17/18
Nadmořská výška: 600 - 1300 m.n.m.
Udržitelnost:
TAG certifikace

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Ameriky - pražírna kávy BotaCoffee
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Brazílie
Zpracování kávy: Natural
? Vůně před zalitím: Intenzivní, kořeněná.
Vůně po zalití: Sladká, karamelová, medová.
? Chuť: Silnější tělo, vyšší sladkost, mléčná čokoláda, vlašské ořechy, arašídy. Téměř bez acidity.
? Dochuť: Oříšková, sladká.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia