Hario V60 elektrický mlýnek na kávu (EVCG-8B-E)

5 389 Kč 4 454 Kč bez DPH
Do týdne
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Možnosti doručení

Designový elektrický mlýnek z dílny japonské firmy Hario. Perfektní mlýnek pro alternativní způsoby přípravy kávy. Mele kávu přímo do dripperu, AeroPressu, Vacuum potu, apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na první pohled mlýnek pokračuje ve velmi zdařilém a komerčně úspěšném designu V60. V tomto případě bych rozhodně řekl, že povedeně. Klasický design Hario V60 je zde jen jemně naznačený násypkou na kávu a víkem násypky. Pokud neznáte jiné produkty od Haria, které mají V60 design, ani si toho v tomto případě patrně nevšimnete, pokud ano, tak vás mile překvapí svým decentním a přitom luxusním dojmem.

Luxusně ovšem nepůsobí tento mlýnek jen vzhledově, ale zejména po funkční stránce. U nás v pražírně kávy BotaCoffee jsem měli možnost pracovat s hodně mlýnky, ale musíme uznat, že tento je doveden téměř k dokonalosti.

Tento elektrický mlýnek Hario V60 potěší zejména tím, že mele kávu přímo do "kávovaru" bez dávkovače, ve kterém zůstávají zbytky kávy. Je jedno jestli melete do dripperu V60, Aeropressu, Vacuum potu, french pressu, nebo klidně do hrníčku. Mlýnek si s tím bez problému poradí. Mlít dokáže ve dvou režimech. Buď ho zapnete do režimu "AUTO", kdy se aktivuje přední dotykový spínač, nebo ho můžete přepnout do režimu "ON", kdy mele, dokud ho nevypnete.
.
Přední dotykový spínač je opravdu velmi příjemný a v podstatě převzatý z espressso světa, kde se běžně tento způsob používá. Pro mletí do dripperu Hario V60, do páky popřípadě jakékoli nádoby či hrníčku můžete přepnout do režimu "AUTO" a pohodlně použít přední dotykový spínač. Pokud by nebylo možné použít dotykový spínač, jednoduše přepnete mlýnek do polohy "ON" a bude mlít, dokud ho nevypnete.

Určitě vás napadne, jak je to s rychlostí mletí. Díky kónickým kamenům je rychlost opravdu excelentní. Záleží pochopitelně na hrubosti mletí kávy. Největší hrubost použitelnou na french press nebo Vacuum pot mele rychlostí kolem 4g/s. Jemněji mele pomaleji, ale i tak můžete počítat zhruba s rychlostí 3g/s, což je v této cenové kategorii opravdu nadstandard.

Co se týče kvality mletí, tak naprosto naplnila naše očekávání. Má velké rozpětí nastavení hrubosti mletí pro téměř jakýkoli způsob přípravy kávy. Mele docela tiše a velice přesně, takže při každém nastavení je velmi malý rozptyl velikostí částic.
Mnohé patrně napadne otázka, jestli zvládne mlít na espresso. S čistým svědomím bych ho na espresso nedoporučil. Dokáže mlít opravdu jemně a i pravé italské espresso s ním dokážete za určitých podmínek udělat, ale už se pohybujete s nastavením mlýnku na samotné hranici nejjemnějšího mletí a nemáte žádnou rezervu pro snížení hrubosti. Další věcí jsou rozestupy mezi stupni mletí. Na alternativní způsoby přípravy více než luxusní, ale na espresso to nestačí.
Na obrázku se můžete podívat jak nejjemněji dokáže mlýnek mlít.

Ještě nejhrubější mletí, které zvládne.


Japonská preciznost je poznat hlavně v detailech. Třeba takové čištění mlýnku. Pokud máte v násypce kávu, je opatřena sliderem (šoupátkem), který násypku ve spodní části uzavře a můžete sundat násypku na kávu i s kávou. Už jen vyděláním násypky deaktivujete motor, takže se nestane, že by se vám mlýnek zapnul při čištění.

Velice potěší také opravdu dobře přístupné mlecí kameny. Ten horní, který se netočí, má dokonce sklápěcí rukojeť pro snadnější vyndání (na fotce je sklopená).

Ke spodnímu kameni se dostanete krásně a pokud čistíte mlýnek vysavačem, je to otázka několika málo sekund a v mlýnku nezbude ani drobek kávy.
Samotné kameny jsou kovové kónické a skutečně to nejsou žádná „šidítka“, ale pořádné kameny.


Další vychytávkou je pevná a robustní podložka pod vývodem kávy, která zachytí zbytky kávy, které by náhodou padly kolem při mletí. Je opravdu velice funkčně vyřešena výstupky, které zabraňují kávě v pohybu. Tato podložka je tak pevná, že i v návodu doporučuje Hario použití jako podložku pro utlačování kávy do espresso páky.

Ze spodní části mlýnku potom jako lahůdku najdete prostor pro uspořádání dlouhého přívodního vodiče.

Parametry:

  • 44 nastavitelných stupňů hrubosti mletí obsáhne všechny alternativní způsoby přípravy kávy
  • nerezové kónické mlecí kameny, které lze vyjmout pro pohodlné čištění
  • Rozměry: 230 × 135 × 390 mm, hmotnost 2,6 kg
  • zásobník na kávu s kapacitou 240 g
  • možnost mletí v režimu "auto" při stisku čelního spínače V60, popřípadě kontinuálního mletí
  • Příkon 150W

Výhody:
Mele přímo do Dripperu, French Pressu, Vacuum Potu, Chemexu, Moka konvičky, hrníčku,....
Vysoká rychlost mletí (3-4 g/s).
Kvalitní mlecí kameny.
Perfektní přístup k mlecím kamenům a tím pádem snadné čištění.
Poměr cena / výkon.
Kompaktní rozměry.
Velmi propracovaný a promyšlený mlýnek do posledního detailu.

Nevýhody:
Nehodí se na espresso.

Co říci závěrem?
Hario V60 elektrický mlýnek je opravdu povedený jak z hlediska designu, tak i funkčnosti a praktičnosti. Má spoustu příjemných vychytávek, které jsou běžné u mlýnků o několik cenových kategorií výše. Co se týče poměru cena / výkon, pravděpodobně nenajdete lepší mlýnek. Pro milovníky alternativních způsobů přípravy kávy je to asi nejlepší volba a je to jeden z mála mlýnků, který je vytvořen přímo pro ně.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3 kg
Barva: černá
Materiál těla mlýnku: plast
Zaměření použití: široká škála na altenativní způsoby přípravy kávy
Mlecí kameny: kónické kameny z nerezové oceli
Nastavení hrubosti mletí: 44 stupňů
Velikost zásobníku na zrna: 240 g
Rozměry ( šířka x výška x hloubka): 23 x 39 x 13,5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: