Baratza Sette 30 AP

7 998 Kč 6 610 Kč bez DPH 7 998 Kč / 1 ks
Do 3 dnů
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
28.6.2024
Možnosti doručení

Mlýnek Baratza Sette 30 AP je základní variantou mlýnků řady Sette. Je osazen unikátním mlecím mechanismem s kónickými kameny a minimální retencí pomleté kávy. Nastavení hrubosti probíhá otočným mechanismem a nabízí 30 stupňů nastavení hrubosti. Mele na základě času přímo do páky rychlostí 3,5-5,5 g/s.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V BotaCoffee jsme otestovali základní model mlýnku Sette s označením 30 AP. Test vyššího modelu 270 najdete zde. Test nejvyššího modelu 270Wi najdete zde.

Sette znamená "7" - odtud pochází název mlýnku netradičního tvaru. Baratza v tomto případě použila revoluční konstrukci mlecího mechanismu s kónickými kameny, ve kterém se neotáčí vnitřní kámen, ale ten vnější. To umožnilo umístit vyústění přímo pod kameny. Díky tomu je naprosto minimální retence pomleté kávy, tedy množství pomleté kávy, které v mlýnku zůstává.

Digitální rozhraní umožňuje nastavit dobu mletí kávy s přesností na 0,1 s.
Mletí v automatickém módu je s tímto mlýnkem hodně návykové. V podstatě si navolíte dobu mletí kávy na displeji, vložíte nádobu do které chcete mlít, nebo páku a stisknete start. Mletí můžete pozastavit a znovu spustit - například pro urovnání kávy v páce. Po uplynutí nastavené doby mletí zastaví. K dispozici je samozřejmě i manuální mód.

Dost se nám v BotaCoffee líbilo i to, že káva padá do středu páky, takže rozložení kávy v páce u espressa bylo ideální a při stlačení kávy tak nevznikají místa, kde by bylo kávy více nebo méně. Stejně tak i to, jak je káva nadýchaná. Neprochází totiž žádným tunelem jako u jiných mlýnků, ale z kamenů padá rovnou dolů do páky / nádobky.
Hlučnost mlýnku nás také pozitivně překvapila. Je při mletí slyšet, ale není to nic extra hlučného.

Mlýnek Sette 30 AP je nejnižší model z řady Sette a je poznat, že mlýnek je vybaven podstatně skromněji. Nejvíc nám chybí bezkrokové nastavení hrubosti. Mlýnky Sette 270 / 270W mají stejný rozsah mletí (stejný počet stupňů), nicméně hrubost lze i plynule regulovat mezi těmito stupni. To ovšem 30 AP nemá. Pokud chcete mlet výhradně na espresso, tak toto velmi jemné nastavení hrubosti trochu chybí. Jde se bez něj obejít, ale už to není takový luxus jako v případě modelů 270 a 270W. Na druhou stranu, pokud nemelete na espresso, může Vám to být úplně jedno. Když už jsme u espressa, trošku zamrzí, že tento mlýnek nemá podpůrný držák páky, takže při mletí musíte páku přidržovat u mlýnku (což není nic neobvyklého, ale 270 i 270w má držák lepší). Zásadnější rozdíly tam potom už nejsou, jen drobnosti. Třeba nemožnost uložení si 3 časů mletí, páčka která otevírá zásobník na kávu je plastová namísto kovové jako u vyšších modelů a vyústění kávy je plastové, což také nevadí, protože v něm není umístěné seřizování jemné (bezkrokové) hrubosti mletí, kterou tento mlýnek nemá.
Celkově to vypadá, že tomuto mlýnku vytýkáme možná až příliš, ale upřímně jsme v BotaCoffee rádi, že výrobce tento mlýnek uvedl na trh. Rozdíl mezi nejvyšším modelem je celkem velký, ale cenový rozdíl je také dost velký a odpovídá rozdílům výše popsaným. Pokud třeba vůbec neplánujete používat mlýnek na espresso, s tímto mlýnkem si bohatě vystačíte. U modelu 270W který jsme také testovali jsme třeba mikrometrické nastavení hrubosti mimo espresso mletí nikdy nepoužili.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.2 kg
Barva: černá / stříbrná
Materiál těla mlýnku: plast
Materiál mlecích kamenů: Ocel
Mlecí kameny: Kónické o průměru 40 mm (výrobce - Etzinger)
Nastavení hrubosti mletí: 30 stupňů
Kapacita zásobníku na kávu: 300 - 400 g
Nádoba na mletou kávu: cca 160 g
Příkon: 280 W
Rozměry: 130 × 400 × 240 mm
Rychlost mletí: 3,5 - 5,5 g/s
Zaměření použití: spíše univerzální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: