Fellow ODE Brew Grinder Black

Akce Novinka
Značka: Fellow
6 999 Kč –7 %
Fellow Ode Brew Grinder - pohled z úhlu
6 999 Kč –7 % 6 499 Kč 5 371 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
4.3.2024
Možnosti doručení

Designový brew mlýnek Fellow Ode Brew Grinder získal ocenění od SCA za nejlepší produkt v roce 2021. Tento mlýnek si nehraje na univerzální mlýnek, který umele kávu skvěle na všechny stupně hrubosti. Mlýnek cílí na metody typu pour over tj. V60, Chemex, AeroPress a další. Zaujme solidní a kompaktní konstrukcí s funkčním designem. Těšit se můžete na tichý chod, silný motor a různé vychytávky. Uvnitř se točí 64mm ploché kameny, které prošly modernizací a dokáží mlít kávu o 100 mikronů jemněji a konzistentněji než v předchozí verzi mlýnku. Mlýnek je koncipován jako "single dose", takže co nasypete, to taky umelete a až se tak stane, mlýnek se sám vypne.

Detailní informace

Detailní popis produktu

My jsme si v BotaCoffee tento mlýnek zamilovali ihned po vybalení. Mlýnků na kávu existuje celá řada, ale musíme říct, že Fellow ODE je elektrický mlýnek pojatý skutečně zodpovědně a netradičně. To co zaujme, je jistě jeho industriální design, kvalitní materiály a především kvalitní a tiché mletí. Šasi mlýnku je převážně kovové s plastovými díly, které nepůsobí vůbec špatně. Na kompaktní obdélníkovou základnu mlýnku navazují válcovité prvky (nádoba na kávu a konstrukce držící samotný mlýnek). Horní část mlýnku Fellow ODE má naopak  kvádrovitý design. Možná to působí zvláštně, ale ve výsledku je to líbivé a neotřelé. Hrubost se nastavuje velkým kruhovým otočným prvkem, který nabízí 11 stupňů a celkově 31 mezistupňů hrubosti mletí. Násypka na kávu je plastová a pojme cca 80g kávy, na její spodní straně najdeme doporučené nastavení mlýnku pro různé druhy přípravy.

Verze mlýnku 1.1
Největší rozdíl najdete v mlecích kamenech. Ty dostaly možnost mletí o 100 mikronů jemnější než předchozí verze mlýnku 1.0 a zároveň by měli mlít kávu více konzistentně. Mlýnek došel i dalších drobnějších vylepšení.

Mlýnek Fellow ODE se zapíná tlačítkem na základně mlýnku. Motor o příkonu 150W s řízenými otačkami PID regulátorem otáčí profesionálními plochými kameny o průměru 64mm. Ty se dočkaly přepracování. Kameny nejsou umístěny horizontálně, ale vertikálně. To umožňuje jednoduché spojení s čelním ovladačem nastavení hrubosti mletí (vzdálenosti kamenů). Mletí můžete ukončit opětovným stisknutím tlačítka, nebo v případě prázdné násypky se mlýnek sám po chvíli zastaví. Konzistentnost mletí je úžasná a je vidět, že mlýnek byl zkonstruován právě pro mletí kávy na alternativní metody přípravy. Doporučujeme používat mlýnek Fellow ODE jako single-dose tj. že nasypeme do mlýnku odváženou kávu, kterou všechnu ihned umeleme. Mlýnek má k tomuto účelu i velmi malou retenci kávy (malý prostor kolem kamenů) a boční úderník tzv. "grinds knocker", který klepne do mlýnku a uvolní zbytky kávy, které samovolně neskončily v dóze pod mlýnkem. Samotná nádoba na kávu je opatřena dvěma vychytávkami - uvnitř jsou návarky, které usnadňují nasypávání zrnkové kávy do mlýnku a zároveň po umletí kávy zajišťují přesné nasypání např. doprostřed dripperu. Nádoba je navíc osazena magnetem, kterým se dóza sama přichytne přesně pod mlýnek a při mletí drží na místě. 

Názor BotaCoffee.cz na mlýnek Fellow ODE

Dalo by se říci, že Fellow je mladá firma, která přichází se zajímavými produkty pro alternativní přípravu kávy a tak je tomu i u mlýnku Fellow Ode Brew Grinder. Náš prvotní dojem byl trochu rozpačitý, ale mlýnek jsme si zamilovali. Design, funkčnost, tichost, robustnost a vychytávky jsou to, co tento mlýnek vytahuje z šedého průměru a přináší něco zajímavého. Mlýnek se krásně bude vyjímat v minimalistické domácnosti, ideálně vedle konvice Fellow Stagg EKG ve stejné barvě. Nastavení mlýnku je velmi jednoduché pomocí velkého otočného voliče, který připomíná ovladač hlastitosti z éry Hi-Fi věží. Mlýnek mele trochu hruběji, než byste možná čekali a jeho použití je opravdu jen a jen na alternativní metody přípravy kávy (na espresso a tureckou kávu v džezvě neumele), což je ale výhoda, protože k čemu je určen, tam opravdu vyniká kvalitou mletí. 

Vlastnosti

 • Nerezové ploché kameny 64mm
 • Tiché mletí
 • Minimalistický, industriální design, kvalitní materiály a zpracování
 • Precizní a jednoduché nastavení hrubosti otočným ovladačem
 • Vhodný pro metody: pour-over (např. V60, Chemex), French Press, Cold Brew, elektrický překapávač, AeroPress, Cupping, nebo i Fellow Prismo...
 • PID regulace motoru
 • Automatické vypnutí
 • 80g kapacita násypky
 • Úderník/"grings knocker" pro nízkou retenci kávy
 • Kompaktní rozměry
 • Magnetické uchycení dózy na kávu

Tento text je majetkem společnosti BotaCoffee s.r.o. - www.BotaCoffee.cz a nesmí být použit bez jejího písemného souhlasu pro komerční ani nekomerční použití.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 4.5 kg
Barva: černá
Materiál: hliník, nerezová ocel, plast
Rozměry: 24,1 cm x 10,5 cm x 23,9 cm
Mlecí kameny: nerezové ploché 64 mm
Nastavení hrubosti mletí: 11 stupňů a 31 mezistupňů
Zaměření použití: alternativní způsoby přípravy kávy
Hmotnost: 4,5 kg
Kapacita zásobníku kávy: 80 g
Délka kabelu: 1 m
Něco navíc: PID regulace motoru, magnet na usazení nádobky, grinds knocker pro uvolnění namleté kávy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: