Fellow ODE Brew Grinder 2. gen

Akce Novinka
Značka: Fellow
9 999 Kč 8 925 Kč od 8 925 Kč –17 % –7 % až –17 %
Fellow ODE 2 generace black
9 999 Kč 8 925 Kč od 8 925 Kč –17 % –7 % až –17 % 8 299 Kč 8 283 Kč od 8 283 Kč 6 859 Kč bez DPH 6 845 Kč bez DPH od 6 845 Kč bez DPH 8 299 Kč / 1 ks 8 283 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks) Do týdne Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
28.5.2024 3.6.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

Druhá vylepšená generace legendárního mlýnku Fellow ODE. Výrazné vylepšení dostaly mlecí kameny, které teď melou jemněji a přesněji. Díky vylepšené antistatické technologii budete mít v okolí mlýnku méně nepořádku od kávy. Designový brew mlýnek Fellow Ode Brew Grinder získal ocenění od SCA za nejlepší produkt v už roce 2021.

Detailní informace

Detailní popis produktu

My jsme si v BotaCoffee tento mlýnek zamilovali ihned po vyzkoušení. Mlýnků na kávu existuje celá řada, ale musíme říct, že Fellow ODE je elektrický mlýnek pojatý skutečně zodpovědně a netradičně. To co zaujme, je jistě jeho industriální design, kvalitní materiály a především kvalitní a tiché mletí. Šasi mlýnku je převážně kovové s plastovými díly, které nepůsobí vůbec špatně. Na kompaktní obdélníkovou základnu mlýnku navazují válcovité prvky (nádoba na kávu a konstrukce držící samotný mlýnek). Horní část mlýnku Fellow ODE má naopak  kvádrovitý design. Možná to působí zvláštně, ale ve výsledku je to líbivé a neotřelé. Hrubost se nastavuje velkým kruhovým otočným prvkem, který nabízí 11 stupňů a celkově 31 mezistupňů hrubosti mletí. Násypka na kávu je plastová a pojme cca 100g kávy, na její spodní straně najdeme doporučené nastavení mlýnku pro různé druhy přípravy.

Nejlepší vylepšení 2. generace:

 • Mlecí kameny - Původní mlecí kameny dokázali kávu umlet na hrubost cca 500 mikronů, nové zvládají ještě jemnější mletí na hrubost cca 250 mikronů a navrhnul je sám viceprezident výzkumu a vývoje Nick Terzulli.
 • Antistatická úprava - Antistatická technologie, která pomáhá snižovat statickou elektřinu z čerstvě namleté kávy. Tím se snižuje zadržování kávové sedliny v mlýnku z cca 1 g na pouhých 0,1 g, takže při mletí je mnohem méně nepořádku než u původní verze mlýnku a výrazně se zmenšilo množství kávy, které zůstává v mlýnku.
 • Větší zásobník na kávu - Ten narostl z původních 80 g na 100 g. Navíc je přepracovaná i jeho geometrie, aby zrnky lépe padaly do mlecích kamenů.

Mlýnek Fellow ODE se zapíná tlačítkem na základně mlýnku. Motor o příkonu 150W s řízenými otáčkami PID regulátorem otáčí profesionálními plochými kameny o průměru 64mm. Kameny nejsou umístěny horizontálně, ale vertikálně. To umožňuje jednoduché spojení s čelním ovladačem nastavení hrubosti mletí (vzdálenosti kamenů). Mletí můžete ukončit opětovným stisknutím tlačítka, nebo v případě prázdné násypky se mlýnek sám po chvíli zastaví. Konzistentnost mletí je úžasná a je vidět, že mlýnek byl zkonstruován právě pro mletí kávy na alternativní metody přípravy. Doporučujeme používat mlýnek Fellow ODE jako single-dose tj. že nasypeme do mlýnku odváženou kávu, kterou všechnu ihned umeleme. Mlýnek má k tomuto účelu i velmi malou retenci kávy (malý prostor kolem kamenů) a boční úderník tzv. "grinds knocker", který klepne do mlýnku a uvolní zbytky kávy, které samovolně neskončily v dóze pod mlýnkem. Samotná nádoba na kávu je opatřena dvěma vychytávkami - uvnitř jsou pacičky, které usnadňují nasypávání zrnkové kávy do mlýnku a zároveň po umletí kávy zajišťují přesné nasypání např. doprostřed dripperu. Nádoba je navíc osazena magnetem, kterým se sama přichytne přesně pod mlýnek a při mletí drží na místě. 

 

Vlastnosti

 • Nerezové ploché kameny 64mm
 • Tiché mletí
 • Minimalistický, industriální design, kvalitní materiály a zpracování
 • Precizní a jednoduché nastavení hrubosti otočným ovladačem
 • Vhodný pro metody: pour-over (např. V60, Chemex), French Press, Cold Brew, elektrický překapávač, AeroPress, Cupping, nebo i Fellow Prismo...
 • PID regulace motoru
 • Automatické vypnutí
 • 100g kapacita násypky
 • Úderník/"grings knocker" pro nízkou retenci kávy
 • Kompaktní rozměry
 • Magnetické uchycení dózy na kávu

Tento text je majetkem společnosti BotaCoffee s.r.o. - www.BotaCoffee.cz a nesmí být použit bez jejího písemného souhlasu pro komerční ani nekomerční použití.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické mlýnky
Záruka: 2 roky
Barva: černá
Materiál: hliník, nerezová ocel, plast
Rozměry: 23,9 cm x 10,5 cm x 24,8 cm
Mlecí kameny: nerezové ploché 64 mm
Nastavení hrubosti mletí: 11 stupňů a 31 mezistupňů
Zaměření použití: alternativní způsoby přípravy kávy
Hmotnost: 4,5 kg
Kapacita zásobníku kávy: 100 g
Délka kabelu: 1 m
Něco navíc: PID regulace motoru, magnet na usazení nádobky, grinds knocker pro uvolnění namleté kávy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: