Burundi Gahahe Honey 2023 (1kg)

1 179 Kč 1 053 Kč bez DPH 1 179 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

V chuti se nejdříve vynoří nižší hořkost následována střední sladkostí a střední aciditou s nádechem bílého hroznu, ibišku a melounu. V dalších vrstvách chuti se pak postupně objevuje medová sladkost, která je doplněna nádechem borůvek a mléčné čokolády. Tyto složky se navzájem dokonale doplňují a vytvářejí plnou a lahodnou chuťovou harmonii. Pokud se zaměříme na vůni kávy, ucítíme bílé hrozny a jablko, které jsou navíc podpořeny jemným nádechem kakaa. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Burundi je poměrně malý vnitrozemský stát na křižovatce střední a východní Afriky. Severně sousedí s Rwandou a východně s Tanzánií. Rozkládá se v nadmořské výšce od 800 m.n.m až do 2670 m.n.m..

Většina z necelých 9 milionů obyvatel je zaměstnaná v zemědělství, kde je nejdůležitějším produktem káva. Káva se do Burundi dostala poměrně nedávno, a to až roku 1930. Většina produkce pochází od drobných pěstitelských rodin, které mají zpravidla 50 až 250 keřů. V období sklizně zemědělci odnáší úrodu do družstev, kde probíhá zpracování mokrou cestou.

Zpracovatelská stanice Gahahe leží v provincii Kyanza a podílí se na řadě projektů na podporu farmářů, projektů na posílení družstev a zlepšení výnosů.

V Burundi mají farmáři často velmi staré kávovníky (i padesátileté) a jelikož mají jen malá políčka, nemohou si dovolit je vykácet a čekat 3 až 4 roky, než nové sazenice začnou rodit. Přesto, aby byla podpořena obnova kávovníků, mohou si zakoupit nové sazenice pod cenou a ve stanici také dostávají organická hnojiva z kompostovaných dužin kávovníků.
Typický farmář má kolem 250 kávovníků, které má většinou různě umístěné v zahradách. Úroda činí kolem 1,5 kg kávy na kávovník, farmář tedy ročně prodá kolem 300 kg kávy. Sklizeň při takto malém objemu provádí výhradně rodina a vždy ručně.

Oblast: Gahahe, Kayanza 
Zpracovatelská stanice: Gahahe washing station
Nadmořská výška: 1800 m.n.m.
Nadmořská výška zpracovatelské stanice: 1805 m.n.m.
Počet farmářů: 1740
Velikost farmy: 230 kávovníků průměrně
Odrůda: Red Bourbon
Zpracování: Honey
Sklizeň: 2023

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Burundi
Zpracování kávy: Honey
? Vůně před zalitím: Růže, květinová.
Vůně po zalití: Bílé hrozny, jablko.
? Chuť: Nižší hořkost, střední sladkost, střední acidita s nádechem bílého hroznu ibišku a melounu. Med, borůvky, a nádech mléčné čokolády.
? Dochuť: Smetanová. Příjemná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia