Baratza Sette 270Wi

14 689 Kč 12 140 Kč bez DPH 14 689 Kč / 1 ks
Do 3 dnů
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Mlýnek Baratza Sette 270Wi má integrovanou váhu Acaia s Bluetooth. Tento model s označením "i - intelligence", je z hlediska vyhodnocení vážení mnohem softwarově robustnější oproti starší verzi 270W. Automaticky na základě rychlosti mletí odhadne dobu vypnutí motoru a navíc se sám učí na základě minulých mletí. Je osazen unikátním mlecím mechanismem s kónickými kameny a minimální retencí pomleté kávy. Nastavení hrubosti probíhá pomocí kombinace krokového mechanismu a bezkrokového mikro nastavení. Díky tomu je 270Wi ideální espresso mlýnek, který můžete rychle přenastavit na filtrovanou kávu a potom se bez složitého seřizování vrátit k espressu. Mele na základě hmotnosti přímo do páky rychlostí 3,5-5,5 g/s.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V BotaCoffee jsme pořádně otestovali nejvyšší model mlýnku Sette s označením 270Wi. Test nižšího modelu 270 najdete zde. Test nejnižšího modelu 30 AP najdete zde.

Sette znamená "7" - odtud pochází název mlýnku netradičního tvaru. Baratza v tomto případě použila revoluční konstrukci mlecího mechanismu s kónickými kameny, ve kterém se neotáčí vnitřní kámen, ale ten vnější. To umožnilo umístit vyústění přímo pod kameny. Díky tomu je naprosto minimální retence pomleté kávy, tedy množství pomleté kávy, které v mlýnku zůstává.

V tomto modelu je navíc na držáku páky espressa/nádoby na mletou kávu osazena váha firmy Acaia, která má v kávovém světě skvělou reputaci a považuje se za to nejlepší co můžete na vážení kávy mít. V tomto případě (oproti modelu 270W) došlo k přepracování elektroniky a vážícího algoritmu (výrobce hovoří o více než dvou tuctech vylepšení oproti 270W). Hlavní vylepšení jsou:

  • Inteligentní automatické nastavení okamžiku vypnutí - mlýnek se na základě zkušeností učí, kdy přesně vypnout motor, což je u dávkování na desetiny gramu opravdu znát. Z Botacoffee testu můžeme potvrdit, že to opravdu funguje. U modelu 270W bylo třeba tento parametr nastavovat manuálně.
  • Sofistikovanější algoritmus pro vyhodnocení vibrací při mletí (nerovný povrch, chůze, zavření dveří mohlo model 270W zastavit). Podle  našich zkušeností funguje mlýnek v tomto bezchybně. V případě přerušení mletí můžete stisknout tlačítko a dokončit mletí do finální hmotnosti kávy.
  • Nová "quick burst" funkce se hodí, pokud je množství kávy poddávkováno. Mlýnek po ukončení mletí přejde do manuálního režimu - můžete tak přesně domlít pro váš doubleshot espressa.

Váha je vybavena Bluetooth, díky kterému můžete mlýnek propojit s aplikací Acaia Brewbar (pouze pro iPad). Pokud nemáte zařízení Apple iPad, tak Bluetooth konektivitu nevyužijete. 
Držák na páku lze snadno přetočit a rozšířit jeho pacičky na antistatickou nádobu, která je součástí balení a určitě ji využijete na alternativní způsoby přípravy kávy.

Digitální rozhraní umožňuje uložit do paměti tři různé dávky kávy (např. pro singleshot, doubleshot a filtrovanou kávu), s přesností 0,1 g.

Mletí v automatickém módu je s tímto mlýnkem hodně návykové. V podstatě si navolíte (nebo máte už v paměti přednastavenou) hmotnost kávy na displeji, vložíte nádobu do které chcete mlít, nebo páku a stisknete start. Mlýnek se vyváží a namele přesně vámi nastavené množství.
Kromě automatického módu můžete mlít i manuálně po stisku tlačítka. V tomto módu je aktivovaná váha a na displeji se vám zobrazuje aktuálně namleté množství kávy.

U nás v BotaCoffee jsme si tento mlýnek zamilovali. Možnost vážit kávu a zároveň mlít do páky je skvělá. Hodně se nám líbilo, že nastavení hrubosti je popsané jak čísly v případě makro nastavení tak i písmeny v případe mikro nastavení, které je bezkrokové. Pokud máte seřízenou hrubost mlýnku na espresso a chcete si kávu vychutnat na filtru, stačí, když si zapamatujete číslo a písmeno ideální hrubosti na espresso. Až si pomelete kávu na filtr tak mlýnek zpět nastavíte na tyto hodnoty a máte seřízeno zpět na espresso. Potěšily nás ale i maličkosti, třeba opravdu dlouhý přívodní kabel s koncovkou jaká se používá u PC. Nebo velmi snadná výměna kávy i při plném zásobníku. Otočíte kličkou (foto níže) a zásobník uzavřete. Následně odemelete zbytek (cca 8 g). Celý zásobník sundáte a kávu můžete snadno vyměnit. Následně stačí pomlet cca 4 g kávy na pročištění mlýnku a nová káva je připravená. Takto snadná změna kávy je vážně super věc. 

Dost se nám líbilo i to, že káva padá do středu páky, takže rozložení kávy v páce u espressa bylo ideální. Po lehkém klepnutí na páku je káva rovnoměrně distribuována a při stlačení kávy tak nevznikají místa, kde by bylo kávy více nebo méně. Pozitivní bylo i to, jak je káva z mlýnku nadýchaná. Neprochází totiž žádným tunelem jako u jiných mlýnků, ale z kamenů padá rovnou dolů do páky / nádobky.
Hlučnost mlýnku nás také pozitivně překvapila. Je při mletí slyšet, ale není to nic extra hlučného (viz video mletí níže).

Obsah balení:

  • Mlýnek Baratza Sette 270Wi s integrovanou váhou Acaia s Bluetooth
  • Přívodní kabel
  • Antistatická nádobka na pomletou kávu
  • Podložky pod mlecí kameny (2ks) - těmito podložkami můžete obnovit perfektně jemné mletí i když bude mlýnek starší a vlivem opotřebení bude mlet hruběji.
  • Sada inbus klíčů, jeden malý na seřízení správného usazení páky, druhý na případnou instalaci podložek viz výše.
  • Čistící štětec.
  • Český návod, který jsme v BotaCoffe obohatili o pár tipů na které jsme přišli v rámci testování (jen při objednání na BotaCoffee.cz)


Podívejte se na krátké video z mletí 20 g kávy na jemnější hrubost. Je tam krásně vidět, jak káva padá nadýchaná, což je perfektní zejména do espressa kvůli rovnoměrnému utlačení kávy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.2 kg
Barva: černá / stříbrná
Materiál těla mlýnku: plast
Mlecí kameny: Kónické o průměru 40 mm (výrobce - Etzinger)
Materiál mlecích kamenů: Ocel
Zaměření použití: jemné ladění na espresso, široký rozsah na filtr
Nastavení hrubosti mletí: 30 stupňů makro nastavení + mikro nastavení
Kapacita zásobníku na kávu: 300 - 400 g
Nádoba na mletou kávu: cca 160 g
Příkon: 240 W
Rozměry: 130 × 400 × 240 mm
Rychlost mletí: 3,5 - 5,5 g/s
Něco navíc: váha Acaia, Bluetooth, inteligentní automatické nastavení okamžiku vypnutí, algoritmus pro vyhodnocení vibrací při mletí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: