Timemore Slim 3 - Black

Akce
Značka: Timemore
3 960 Kč –29 %
Timemore Slim 3 Black
3 960 Kč –29 % 2 799 Kč 2 313 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Novinka od firmy Timemore, mlýnek Chestnut Slim 3 je nástupce oblíbeného mlýnku Slim Plus. Nejzásadnějším vylepšením jsou nové mlecí kameny Spike to Cut (S2C), které mají na vrchní části speciální břity, které zrnka řežou na menší části před samotným mletím kávy. Díky tomu je mletí kávy konzistentnější a také výrazně rychlejší. S těmito kameny zvládá mlýnek hravě i mletí na espresso. Je to mlýnek, na kterém nenajdete nic plastového – jen ušlechtilé materiály jako je kov a dřevo. Díky kompaktním rozměrům je ideální na na cesty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkový Timemore Chestnut Slim 3 je vynikajícím ručním mlýnkem. I přes relativně vysokou cenu nabízí dokonalé zpracování, které dle našeho názoru za příplatek rozhodně stojí. Z hlediska konstrukce je tělo mlýnku i nádoba na mletou kávu vyrobena z masivního hliníku. Mlýnek padne hezky do ruky a díky drsné textuře povrchu zajistí pevný úchop při mletí i tvrdých zrn. Nové mlecí kameny Spike to Cut (S2C) z kalené oceli (martenzitická nerezová ocel) jsou opracovány na CNC stroji a jsou velmi ostré. Spolu s patentovaným mechanizmem nastavením hrubosti a hřídelí uloženou na dvou ložiscích mele mlýnek velmi hladce a především konzistentně. Klika mlýnku je robustní a na osu je usazena pomocí šestihranu-imbusu. Madlo kliky je vyrobeno z ořechového dřeva a ke klice je uchycené pomocí magnetu. Mlýnek v řadě Timemore je sice dražší než model C2, ale rozdíl určitě poznáte – je to snad doposud jediný mlýnek, kde nenajdete nic z plastu, vše je kovové nebo dřevěné a proto Chestnut Slim 3 působí opravdu luxusním dojmem. Vzhledem ke kompaktním rozměrům se výborně hodí i na cesty. Výrobce pro tento účel vybavil balení i cestovním obalem. Mlýnek je vhodný především na přípravu filtrované kávy, ale i na občasnou přípravu espressa. Dle našich zkušeností pomele najednou až 20g BotaCoffee kávy. Výška mlýnku je 16cm a průměr je 4,5cm.

Názor BotaCoffee:

Ruční mlýnek Timemore Chestnut Slim 3 je luxusní ruční mlýnek, který si vás získá svým prémiovým zpracováním, precizním a rychlým mletím. Snad jsme ještě neměli v ruce tak kvalitně zpracovaný mlýnek. Jako hlavní přednosti můžeme uvést pevnou kovovou konstrukci a vyřešení mlecího mechanismu. Magnetické uchycení dřevěného madla kliky už je takovou třešničkou na dortu. Kameny jsou opravdu velmi ostré a precizní, osa na ložiscích nedovolí při mletí kývání kamenů ze strany na stranu. To výrazně zlepšuje konzistentnost mletí, která je opravdu na ruční mlýnek vynikající. Když mlýnek dorazil, byli jsme trochu skeptičtí ohledně ceny, ale mlýnek nás natolik ohromil, že bychom tuto cenu po našich zkušenostech bez váhání dali. Sympatický je dodaný cestovní pytlík. Díky štíhlému profilu je mlýnek mírně vratký, to je snad jediná malá nevýhoda. Chestnut Slim 3 dokáže díky svému mechanizmu a konzistentnímu mletí zpracovat kávu i na přípravu espressa. Zde ovšem narazíte na problém odstupňovaného nastavení hrubosti – káva je jednou moc hrubá, nebo zase moc jemná. Když se dostanete do tohoto stádia, musíte začít měnit hmotnost kávy a jistě pravé espresso připravíte. 

Přednosti:

 • Tělo i spodní nádoba je vyrobena z jednoho kusu hliníkové slitiny, díky které má mlýnek perfektní stabilitu.
 • Hřídel mlecího mechanizmu je uložena na dvou kuličkových ložiscích.
  • Rovnoměrnější mletí oproti uložení bez ložisek
  • Zvládá velmi jemné mletí
  • Velmi konzistentní mletí i světle pražených a tvrdých zrn
  • Snadnější i rychlejší mletí
 • Mlecí kameny Spike to Cut (S2C) s břity, které zrnka nejprve nařežou
 • Madlo kliky z ořechového dřeva - uchyceno ke klice magnetem
 • Cestovní obal
 • Štětec na čištění mlecího ústrojí
 • Velmi snadná a přesná volba hrubosti mletí
 • Žádné plastové díly

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ruční mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.4 kg
Výška: 16 cm
Průměr: 4,5 cm
Materiál kamenů: Kalená nerezová ocel
Typ kamenů: Konické - 38 mm - Spike to Cut (S2C)
Barva: černá
Hmotnost: 433 g
Kapacita násypky: 20 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: