Ethiopia - Biya Faris - Bashasha Single Farm Natural Djimma 2020 (1kg)

1 019 Kč 886 Kč bez DPH
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Káva z farmy pana Biya Farise je velice vyvážená se středním tělem a střední sladkostí, doprovázená nižší hořkostí. Má chuť černého čaje připomínající Earl Grey, k tomu jiskrnou citrusovou aciditu a to vše s květinovými tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Etiopie je známá jako země, kde se káva "narodila". V dnešní době je etiopská káva oblíbená hlavně díky své neuvěřitelné rozmanitosti chutí. A zatímco ještě nedávno nebylo možné vysledovat konkrétní původ kávy, nyníje možná přímá spolupráce vývozců s farmáři. Ti tak mohou produkovat vysoce kvalitní speciální šarže, které jsou plně vysledovatelné. A my Vám tak s radostí představujeme kávu z farmy, kterou vlastní pan Biya Faris.

Farma pana Biya je malá, ale podle etiopských měřítek je stále relativně velká. Na svých 10,3 hektarů pěstuje řadu odrůd kávy, o které se pečlivě stará. Kromě pěstování kávy chová pan Biya pro další příjem krávy a včely.

Dříve pan Biya prodával svou kávu do družstva Hunda Oli, která ji zpracovala a prodávala dál. Díky zákonu z roku 2017, který umožnil přímý prodej farmářů vývozcům, může zpracovávat vlastní kávu a získá za ni také lepší cenu. Pan Biya od té doby výrazně investuje do renovace své farmy a to nejen peníze, ale také jí věnuje více času a péče. Káva pana Biya je tak každým rokem lepší a má stále nové vzrušující příchutě. Jeho káva je jemně květinová s křišťálově čistou aciditou, kterou je oblast Bashaha proslulá.

Kávové třešně jsou na této farmě ručně sbírány a poté se suší na 18 sušících loží. Během sklizně zaměstnává pan Biya 16 lidí, kteří pečlivě sbírají zralé kávové třešně a 6 lidí, kteří mají na starost kontrolovat sušící lože. Také u toho odstraňují jakékoli nezralé, přezrálé nebo poškozené plody. Káva tu schne průměrně 15 až 20 dní, poté 30 dní odpočívá ve skladu než je přepravena do suchého mlýna v Addis Abebě.

Oblast: Djimma Bashasha
Sklizeň: 2020
Nadmořská výška: 1900 - 2100 m.n.m.
Pěstitel: Biya Faris
Velikost farmy: 10,03 hektaru
Odrůda: místní odrůdy (Ethiopian Heirloom)
Zpracování: Natural
Kvalita: Bashasha Smallholder Gr. 3 Natural

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: 100% Arabica
Země původu: Etiopie
Zpracování kávy: Natural
? Vůně před zalitím: Černý čaj, kořeněná, citronová tráva.
Vůně po zalití: Černý čaj, citron.
? Chuť: Střední tělo, střední sladkost, nižší hořkost, černý čaj připomínající Earl Grey, květiny, velice vyvážená a výrazně čajová.
? Dochuť: Černý čaj, citron.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: