Timemore Chestnut G1 Black Transparent

3 499 Kč 2 892 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Luxusní ruční mlýnek od firmy Timemore. Model Chestnut G1 Transparent má velmi masivní hliníkové tělo a ocelové kameny - vše opracované pomocí CNC. Mlecí ústrojí je uloženo na dvou ložiscích pro konzistentní mletí. Je to velmi solidní mlýnek, který je skoro celý vyrobený z ušlechtilých materiálů jako je kov a dřevo. Produkt získal prestižní ocenění Red Dot Design Award 2017.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkový Timemore Chestnut G1 Transparent je skvělým a designovým ručním mlýnkem. I přes relativně vysokou cenu nabízí dokonalé zpracování, které dle našeho názoru za příplatek rozhodně stojí, je to bestseller firmy Timemore. Tělo mlýnku je vyrobeno z masivního kusu hliníku 6063, který je eloxovaný černo-zelenou barvou. Mlýnek padne hezky do ruky a díky hranatému designu poskytne pevný úchop při mletí. Skloubení hranatého designu s vnitřním kruhovým mechanismem je velmi pěkné. Kameny z kalené oceli (martenzitická nerezová ocel) jsou opracovány na CNC stroji a jsou velmi ostré. Spolu s patentovaným mechanizmem nastavením hrubosti a hřídelí uloženou na dvou ložiscích mele mlýnek velmi hladce a především konzistentně. Klika mlýnku je robustní a na osu dosedá pomocí šestihranu-imbusu. Madlo kliky je vyrobeno z ořechového dřeva a ke klice je uchycené magneticky. Díky kompaktním rozměrům se mlýnek hodí i na cesty. Výrobce pro tento účel přibalil i cestovní obal. Mlýnek je vhodný především na přípravu filtrované kávy, ale i na občasnou přípravu espressa.

Test BotaCoffee:

Ruční mlýnek Timemore Chestnut G1 je luxusní ruční mlýnek, který si vás získá svým prémiovým zpracováním, precizním a rychlým mletím. Mlýnek působí hodně robustně a v ruce poznáte, že držíte opravdu solidní kus kovu. Jako hlavní přednosti můžeme uvést pevnou kovovou konstrukci a vyřešení mlecího mechanismu. Magnetické uchycení dřevěného madla kliky už je takovou designovou lahůdkou. Kameny jsou opravdu velmi ostré a precizní, osa na ložiscích nedovolí při mletí kývání kamenů ze strany na stranu. To výrazně zlepšuje konzistentnost mletí, která je opravdu na ruční mlýnek vynikající. Když mlýnek dorazil, byli jsme trochu skeptičtí ohledně ceny, ale mlýnek nás natolik ohromil, že bychom tuto cenu po našich zkušenostech bez váhání dali. Sympatický je dodaný cestovní pytlík. Trochu nás zamrzelo, že není spodní nádoba ze skla, ale z plastu. To je trochu škoda, ale věříme, že plast bude jistě odolnější vůči nechtěným pádům. Chestnut G1 dokáže díky svému mechanizmu a konzistentnímu mletí zpracovat kávu i na přípravu espressa. Zde ovšem narazíte na problém odstupňovaného nastavení hrubosti – káva je jednou moc hrubá, nebo zase moc jemná. Když se dostanete do tohoto stádia, musíte začít měnit hmotnost kávy a jistě pravé espresso připravíte.

Přednosti:

 • Tělo vyrobeno z jednoho kusu hliníku 6063, díky které má mlýnek perfektní stabilitu.
 • Hřídel mlecího mechanizmu je uložena na dvou kuličkových ložiscích.
  • Rovnoměrnější mletí oproti uložení bez ložisek
  • Zvládá velmi jemné mletí
  • Velmi konzistentní mletí i světle pražených a tvrdých zrn
  • Snadnější i rychlejší mletí
 • Kuželové mlecí kameny z kalené nerezové oceli
 • Madlo kliky z ořechového dřeva - uchyceno ke klice magnetem
 • Cestovní obal
 • Štětec na čištění mlecího ústrojí
 • Velmi snadná a přesná volba hrubosti mletí
 • Plastová nádoba na pomletou kávu
 • Rozměry základny 5×5 cm
 • Výška mlýnku (včetně kliky) 19 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Ruční mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Hloubka: 5 cm
Šířka: 5 cm
Výška: 19 cm
Tvar kamenů: Kuželové
Barva: černá/zelená
Materiál kamenů: Kalená nerezová ocel
Hmotnost: 535 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: