1Zpresso Q2

2 999 Kč 2 479 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Velmi kvalitní ruční mlýnek z ušlechtilých materiálů. Precizní možnosti nastavení s jemným odstupňováním hrubosti. Konzistentnost mletí zaručují ostré kameny a mlecí ústrojí na dvou ložiscích. Ideální společník na cesty s výběrovou kávou BotaCoffee.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokonale zpracovaný mlýnek na kávu Q2 od firmy 1zpresso, za kterou stojí inženýři a milovníci kávy. Na funkčnosti a zpracování je to opravdu znát. Kompaktní mlýnek, ve kterém byly použity především materiály jako jsou nerezová ocel, hliník a dřevo, najde uplatnění především v různých alternativních přípravách jako je Aeropress, dripper, vacuum pot atd. Mlýnek hezky padne do dlaně a s klikou s dřevěným úchopem bude mletí radostí. Tělo mlýnku je opatřeno silikonovou úpravou, která nedovolí protočení mlýnku v ruce.

Mlecí ústrojí je zpracováno opět na špičkové úrovni. V poslední době je již v této cenové kategorii standardem, že je mlecí ústrojí uloženo na ložiscích – a tak je tomu i v tomto případě. Osa, která otáčí mlecím ústrojím je osazena hned dvěma ložisky – v oblasti napojení kliky a také těsně nad mlecím kamenem. Tato konstrukce zajišťuje stabilitu kamenů a nedovolí jejich vzájemné vychylování do stran, což je neduh levnějších mlýnků, který se neblaze odráží na konzistenci namleté kávy. Kameny jsou kónické, nerezové o průměru 38mm a pětihranným tvarem vnitřního kamene. Nastavení hrubosti se provádí pomocí otočného disku pod kameny. Stupnice je číslována od 0 do 9, kde každý stupeň má tři mezistupně. Celkem jedno kompletní otočení nabízí 30 různých nastavení, které jsou velmi jemně odstupňovány – jeden krok posune kameny o 0.025mm, celá otáčka potom o 0,75mm.

Mlecí mechanismus lze rovněž velmi jednoduše čistit. První způsob pro rychlé čištění spočívá v odšroubování horní násypky a spodní nádoby, která umožní rychlý a bezproblémový přístup ke kamenům. Výhodou je, že tímto způsobem neztratíme nastavení hrubosti (vzdálenost kamenů se během této demontáže nezmění). Druhý a důkladnější způsob spočívá v kompletním rozebrání mlýnku.

Nádobka na mletou kávu o kapacitě 15-20g kávy je rovněž vyhotovena v eloxovaném hliníku a k mlýnku se šroubuje precizním závitem. Po dotažení mlýnek vypadá jako by byl z jednoho kusu.

Náš názor z testování BotaCoffee:

Mlýnek na nás působí velmi poctivým dojmem. Moc se nám líbí celkové zpracování a kompaktnost. Vyřešení mlecího mechanismu, což je to nejdůležitější na mlýnku, je výborné ať už co se týká hladkosti otáčení, tak i mechanismem nastavení hrubosti. Unikátní je systém čištění, kdy se z mlýnku vymontuje celý mechanismus bez toho, aniž bychom přišli o ideální nastavení vzdálenosti kamenů. Mlýnek můžete dokonce vložit do pístu Aeropressu a ušetřit tak při balení kufru na dovolenou nějaké to místo navíc. Ideální dárek pro milovníky kávy a cestovatele.

Obsah balení:

  • Mlýnek a klika.
  • Cestovní taštička.
  • Štětec na čištění mlecího ústrojí
  • Manuál

Doplňkové parametry

Kategorie: Ruční mlýnky
Hmotnost: 0.4 kg
? Výška: 13,1 cm
Průměr: 4,6 cm
Materiál kamenů: nerezová ocel
Tvar kamenů: Kuželové
Barva: stříbrná
Hmotnost: 402 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: