Rwanda SAKE Womens Coffee Washing Station (1kg)

1 059 Kč 921 Kč bez DPH
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Káva pěstovaná u jezera Sake s nádhernou hruškovou vůní. Její chuť definuje střední acidita, střední hořkost, nádech mandarinky a kokosu, červený grep, tmavá čokoláda.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Farma Sake se nachází na východě Rwandy v okrese Ngoma. Její název je odvozen od blízkého jezera Sake. Plantáže Sake Farm řídí paní Marie Laetitia Kayitesire od roku 1999, kdy na své plantáži zasadila první kávovníky odrůdy bourbon a její plantáž se od té doby rozrostla na 30 hektarů. V roce 2003 s podporou USAID paní Kayitesire zajistila vybudování mycí stanice, která slouží farmě Sake a nakupuje a zpracovává kávu drobných farmářů v okolí. Mycí stanici obsluhují pouze ženy a je známá jako The Womens Wash Station.

Cílem stanice je zapojit každou ženu pracující v místním kávovém sektoru. Klíčovou součástí projektu je podpora socioekonomických projektů. Zajišťují například školení, zdravotní pojištění a vzdělávací stipendia. Jsou členkami International Women’s Coffee Alliance.

Dnes jsou to právě drobní zemědělci a zemědělkyně, kdo pohánějí průmysl ve Rwandě kupředu. Většinu kávy pěstuje více než 400 000 drobných zemědělců, kteří vlastní méně než čtvrtinu hektaru. Většina produkce kávy ve Rwandě je Arabica a 95 % všech kávovníků je odrůdy Bourbon.

Navzdory bouřlivé historii je dnes Rwanda právem v hledáčku znalců kvalitní kávy. Kávu do Rwandy přivezli němečtí misionáři na počátku 19. století. Ve velkém tu začala být pěstována ve třicátých letech díky belgickým kolonialistům a její pěstování se dál rozvíjelo i po jejich odchodu. Od 70. let je potom káva hlavním vývozním artiklem Rwandy. Káva je tu tak ceněná, že od roku 1973 je nezákonné kávovníky kácet.

V letech 1989 až 1993 došlo v důsledku rozpadu Mezinárodní dohody o kávě (ICA) k poklesu celosvětové ceny kávy, což Rwandskou vládu a ekonomiku tvrdě zasáhlo. Genocida z roku 1994 a její následky vedly k úplnému kolapsu vývozu kávy a životně důležitých příjmů USD, ale ve způsobu, jakým se od té doby obnovila ekonomika a stabilita, je vidět neuvěřitelná odolnost obyvatel Rwandy.

Moderní Rwanda je považována za jednu z nejstabilnějších zemí v regionu. Od roku 2003 její ekonomika rostla o 7-8 % ročně a výroba kávy hrála v tomto ekonomickém růstu klíčovou roli. Káva také hraje roli ve významném pokroku Rwandy v oblasti rovnosti žen a mužů. Nové iniciativy zaměřené na ženy a na jejich znalosti a vybavení v zemědělství mění způsob, jakým se ženy dívají na sebe a na interakci s okolním světem.


Umístění: Ngoma district - Eastern province
Zpracovatelská stanice: Sake farm (The Womens Wash Station)
Odrůda: Red Bourbon
Nadmořská výška: 1450 - 2000 m.n.m.
Zpracování: Washed

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Rwanda
Zpracování kávy: Washed
? Vůně před zalitím: Šťavnatá hruška.
Vůně po zalití: Hruška, cukrovinky.
? Chuť: Střední acidita, střední hořkost, nádech mandarinky, kokosu, červený grep, tmavá čokoláda.
? Dochuť: Hořká čokoláda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia