Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  Bialetti Moka Glossy Red 1 porce

  ZdarmaZdarma
  Bialetti Moka Glossy Red 1 porce
  1 159 Kč 958 Kč bez DPH
  Odešleme do 24-48 hodin
  Legendární kávovar od legendárního italského výrobce Bialetti. Moka Glossy Red je v podstatě klasický model moka express v moderním designovém kabátě pro milovníky pestrých barev. Varianta pro 1 porci kávy je vhodná zejména na cesty díky malým rozměrům.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Hlavní Přednosti:

  • Tradice firmy Bialetti od roku 1919.
  • Moderní barevný design.
  • Nedestruktivní bezpečnostní ventil.
  • Snadno dostupné náhradní díly (těsnění, rukojeť,...).
  • Objem 50 ml.

  Zajímavosti:

  • Italové tvrdí, že moka kávovar musí být hliníkový. Po několika připravených porcích kávy dostane povrch kávovou patinu, která je tak ceněná a dotváří chuťový profil kávy. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že je to mýtus a vznikl z toho důvodu, že italské ženy nechtěly pracně umývat kávový povlak. Ať to tehdy bylo jakkoli, káva se v těchto kávovarech osvědčila natolik, že i po příchodu espressa, neztratila své půvabné místo ve způsobech přípravy kávy.
  • Každá moka konvička musí být z bezpečnostních důvodů vybavena bezpečnostním ventilem. Káva chutná nejlépe, pokud jí v konvičce lehce utlačíte a namelete ji trošku jemněji. Tím dosáhnete i lepší pěny. Hrozí ovšem riziko, že voda se poté neprotlačí přes kávu. Tlak v konvičce bude narůstat a hrozilo by riziko poškození nebo i exploze moka konvičky. Aby se poškození či exploze předešlo musí mít moka konvičky právě onen bezpečnostní ventil. Levnější konvičky mají ovšem ventil řešený slabým plíškem, který se protrhne a je nutné ho vyměnit. Bohužel ho zpravidla nikde neseženete. Bialetti konvičky mají důmyslně vyřešený ventilek, který je na pružinku. V případě velkého přetlaku povolí pružinka, která se po snížení tlaku opět vrátí na původní místo a nedojde k poškození samotného ventilu.

  Doplňkové parametry

  Záruka: 2 roky
  Hmotnost: 0.55 kg
  Materiál: Potravinářský hliník
  Model: Glossy
  Objem: 50 ml
  Materiál: Potravinářský hliník
  Bialetti Moka Glossy Keramika 1 porce
  900 Kč bez DPH
  1 089 Kč

  Unikátní kávovar od legendárního italského výrobce Bialetti. Moka Glossy Keramika je v podstatě klasický model moka express potažený vrstvou keramiky. Varianta pro 1 porci kávy...

  Bialetti Moka Glossy Hliník 3 porce
  ZdarmaZdarma
  1 140 Kč bez DPH
  1 380 Kč

  Legendární kávovar od legendárního italského výrobce Bialetti. Moka Glossy Hliník je v podstatě klasický model moka express v moderním designovém kabátě.Varianta pro 3 porce kávy.

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: