Bodum French Press Chambord 1l měděná

1 139 Kč 941 Kč bez DPH
Vyprodáno
Vrácení až do 90 dnů ?
Možnosti doručení

Tento elegantní French Press se stal legendárním produktem dánské firmy Bodum. Jedná se o kvalitní French Press v nerezovém provedení s měděnou barvou, skleněnou nádobou a poctivým kovovým sítkem. Velikost na 8 šálků kávy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučujeme milovníkům French Pressu, kteří vědí, co chtějí. Původní design pochází z předválečného období, kdy Ital Attilo Calimani vyvinul základní princip. Zakladatel firmy Bodum, Jørgen Bodum, začal pracovat na své verzi french pressu v 70. letech 20. století, klasický kopulovitý tvar CHAMBORD, který dnes známe a milujeme, se začal vyrábět po roce 1991.

Bodum CHAMBORD má nadčasový design a je vyráběn se stejným špičkovým řemeslným zpracováním, jaké jeho zastánci po celém světě očekávají. Systém french pressu, šetrný k životnímu prostředí, ztělesňuje základní přesvědčení Bodum: „make taste, not waste“ (Volně přeloženo: tvořit chuť, ne odpad).

Vhodné také pro zastánce způsobu přípravy kávy "na turka". Káva se ve French Pressu po ukončení extrakce (4 minuty) pístem stlačí ke dnu a nápoj se celý slije. Takže nedochází k nezdravému přeextrahování nápoje jako u "českého turka".

Celý French Press můžete pohodlně umýt v myčce nádobí.

Doplňkové parametry

Kategorie: French Press
Záruka: 2 roky
Barva: měděná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie firmy Bodum sahá do roku 1944, kdy ji Peter Bodum v Dánsku založil. Jeho hlavní myšlenka byla taková, že krásný design nemusí být drahý. Firma se proslavila (nejen) svými french pressy, kterých od roku 1974 vyprodukovala přes 100 000 000 kusů.