Hario W60-02 Dripper (keramický bílý)
Související produkty
Detailní popis produktu
Nový dripper W60 vyvinula firma Hario ve spolupráci s Petem Licatou, vítězem World Barista Championship z roku 2013. Oproti klasickému má kromě oblejších tvarů především speciální sítko z polyesterové pryskyřice, které je perfektní pro vyluhování všech aromatických olejů v kávě Botacoffee. Díky tomu nepotřebujete jednorázové papírové filtry, i když ani použití papírových filtrů se meze nekladou a je tu i možnost použít zároveň papírový i plastový filtr pro ještě průzračnější šálek kávy.
Hlavní přednosti Dripperu Hario W60
- Keramické provedení skvěle vede teplo a zajišťuje perfektní tepelnou stabilitu po celou délku přípravy kávy.
- W60 je navržený tak, že stěny dripperu svírají úhel 60°.
- Stěny jsou tak jako u původního dripperu V60 opatřeny vroubky, které napomáhají odvádět nápoj do spodní části dripperu a dále do šálku.
- Můžete v něm filtrovat kávu přes papírové filtry, jako u klasického V60, nebo pomocí přiloženého plastového filtru pro čistou chuť.
- Kávu můžete připravovat do konvice (Hario server) nebo přímo do šálku. Jeho spodní část pasuje na hrnky o průměru 5 - 10 cm.
- Vhodné pro mytí v myčce.
- Máte celou extrakci naprosto pod kontrolou. Díky tomu je W60 vhodný pro přípravu těch nejlepších světových káv.
- Varianta 02 je vhodná pro přípravu maximálně 450 ml kávy.
Návod k přípravě kávy pomocí Hario W60
- Dripper propláchněte horkou vodou, abyste jej nahřáli na správnou teplotu,.
- Vložte plastové sítko do dripperu.
- Přidejte do filtru kávu. Doporučujeme čerstvě pomletou a také čerstvě praženou kávu Botacoffee. Hrubost mletí je ideální větší než na espresso, ale menší než na French Press. Množství kávy 70g/l (cca 18 g / 250 ml.).
- Malé množství vody (nejlépe filtrované o teplotě cca 92-94°C) nalijte do středu namleté kávy a nechtě kávu "kvést" 30-45 s.
- Postupně nalijte zbytek vody do drippu. Vodu lijte na kávu od středu ke krajům krouživým pohybem. Tato část by měla trvat 3 min.
Obsah balení:
- Dripper Hario W60-02
- Plastový filtr
Příprava kávy pomocí W60 podle Peta Licaty:
Doplňkové parametry
Kategorie: | Dripper |
---|---|
Hmotnost: | 0.5 kg |
Materiál: | Keramika, plast |
Rozměry: | 160 x 127 x 109 mm, průměr vrchní části 116 mm |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.