Chemex Classic - 10 porcí

1 187 Kč 981 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Vrácení až do 90 dnů ?
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Tento designový Chemex pro 10 porcí připraví až 1500 ml perfektní kávy. Doporučujeme na nejlepší kávy světa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chemex by měl každý znalec výběrové kávy mít. Je ideální na přípravu i těch nejlepších káv světa. Jedná se unikátní designový skvost, ve kterém se snoubí krása a funkčnost (stal se součástí prestižní kolekce moderního designu MoMA). Na vaší kuchyňské lince bude nepřehlédnutelný a každá návštěva Vás určitě požádá o přípravu šálku kávy v tomto filtračním zařízení. Skleněná baňka ve tvaru písmene X společně s extra silnými filtry umožní filtraci současně s akumulací filtrované kávy ve spodní části a konečně efektní nalévání přes tvarovanou výlevku, při které nepřijde ani kapka drahocenné kávy nazmar.

Postup přípravy:
1) Dejte vařit vodu (nejlépe filtrovanou).
1) Vložte papírový filtr tak, aby tři vrstvy filtru byly na straně výlevky.
3) Propláchněte papírový filtr horkou vodou.
4) Uchopte Chemex za dřevěný límec a krouživými pohyby nahřejte vodou celou spodní nádobu.
5) Vodu opatrně vylijte aniž byste odstraňovali filtr.
6) Nasypte čerstvě mletou kávu (nejlépe čerstvě praženou z pražírny kávy BotaCoffee) v množství 65 g/l.
7) Navlhčete kávu a nechejte kávu cca 30 s "kvést".
8) Nejprve zalévejte krouživými pohyby, poté zalévejte jen doprostřed (káva zůstane rovnoměrně rozprostřená po stranách filtru). Celá extrakce by měla trvat 3-4 minuty. Pokud extrakce trvá déle než 4 minuty, melte kávu hruběji. Pokud trvá méně než 3 minuty, melte kávu jemněji.
9) Po dokončení extrakce vyjměte filtr.
10) Promíchejte filtrovanou kávu a nalévejte do nahřátých šálků.
11) Užijte si neskutečně jemný a čistý šálek kávy bez jakékoliv sedliny.

Jak to vlastně vzniklo?
Peter Schlumbohm představil Chemex v toce 1941.Pokud si ještě vzpomínáte na chemické pokusy ze školy, pravděpodobně Vám Chemex přijde trošku povědomý. Pan Schlumbohm byl chemik a samotný Chemex vychází z Erlenmeyerovy baňky, která je ve vrchní části rozšířená a uzpůsobená pro filtr. Ještě ve vrchní části najdete vybrání pro snadné nalévání a v nejužším místě je dřevěné obložení spojené koženým páskem.

Nejzásadnější na tomto způsobu přípravy kávy je ovšem filtr. A v tomto případě opravdu unikátní filtr. Filtr je speciálně vyrobený tak, aby do šálku nepustil sebemenší částečky pomleté kávy, díky čemuž je nápoj průzračně čistý a to i po chuťové stránce. Zároveň je filtr unikátní v tom, že propouští aromatické oleje, které jsou nositelem chuti. Současně by měl zvládnout do značné míry z kávy odfiltrovat pachuť. Ta by ovšem v dobré kávě primárně být vůbec neměla.

Složení
Tlustostěnné borosilikátové sklo - jedná se o vysoce kvalitní varné sklo, které neabsorbuje pachy a chemické sloučeniny. Používá se v např. v laboratořích.
Kožená šňůrka
Dřevo

Balení neobsahuje filtry doporučujeme používat výhradně originální filtrační papír Chemex. Celý proces extrakce a filtrace je založen z větší části právě na unikátním filtračním papíru Chemex.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemex
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: