Ethiopia Sidamo Gr.2 Organic Shakisso (1Kg)

979 Kč 851 Kč bez DPH
Vyprodáno
Mletí kávy

Plné tělo, příjemně vyvážená střední hořkost s lehce výraznější aciditou. Jedná se o velmi zábavnou chuť, která vás jen tak neomrzí. Káva je perfektní na filtru. V espressu vystoupí na povrch citrónovo-grepová acidita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva pochází z farmy Shakisso, která se nachází v oblasti Guji v jižní části Oromie u Sidama. Farmu založil Haile Gebre v roce 2001 a od té doby se zaměřuje na pěstování kávy s certifikací organic. Tedy bez použití chemických postřiků, umělých hnojiv atd.

Farma Shakisso má rozlohu přes 640 hektarů. V hlavní sklizni zaměstnává přes 300 zaměstnanců, kteří ručně kávu sklízí. Trvale zaměstnává 12 lidí s více než desetiletou praxí v pěstování a zpracování kávy.

Farma je zajímavá také tím, že na jejím místě se v minulosti objevilo zlato a místní v naději, že nějaké najdou hroudu celé území rozkopali a často i podkopali. Díky tomu dochází na farmě mezi kávovníky k častým propadům zeminy a častému poškození kořenů a úhynu i těch nejcennějších kávovníků. I proto má farma vlastní školku pro pěstování sazenic a vzniklé ztráty se snaží co nejdříve nahrazovat.

Pěstují zde velmi zajímavou "odrůdu" a to Mixed Heirloom, někdy označovanou i Etiopian Meirloom, což v překladu znamená smíšené dědictví. V Etiopii je dva až šest tisíc odrůd káv (opravdu nejde o překlep). Tyto kávy se mezi sebou při každém opylení volně kříží a vznikají i zanikají další odrůdy. Kvůli tak velkému počtu odrůd je jejich rozlišení a izolace od ostatních odrůd velmi těžko proveditelná, proto se v podstatě neidentifikovatelné odrůdy arabiky označují právě jako Mixed Heirloom. Výsledek je ovšem perfektní. Každá farma může mít za několik generací kávovníků odrůdy, které se přizpůsobí právě podmínkám na farmě a díky tomu je Etiopie i tak chuťově rozmanitá. Ne nadarmo je Etiopie nazývána pravlastí kávy a kávovník se do světa rozšířil právě z dnešní Etiopie.

Země: Etiopie
Oblast: Guji (Sidamo)
Farma: Shakisso
Rozloha farmy: 640 hektarů
Nadmořská výška: 1800 m.n.m.
Farmář: Haile Gebre
Sběr: Výhradně ruční (přes 300 sběračů v období hlavní sklizně)
Zpracování: washed (praná)
Kvalita zrna: Grade 2
Odrůda: Etiopian Heirloom
Certifikáty: Organic, RainForest
Web farmy: https://www.trabocca.com/our-coffees/ethiopia/sidamo/shakisso-farm/

Doplňkové parametry

Kategorie: Afrika
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda: 100% Arabica
? Vůně před zalitím: Exotické ovoce, kořeněná.
Vůně po zalití: Lehce kořeněná.
? Chuť: Plné tělo, příjemně vyvážená střední hořkost s lehce výraznější aciditou. V espressu dominuje citrónovo grepová acidita.
? Dochuť: Příjemná, lehce hořká s nádechem grepu.
? Cena / porce (7 g): 6,853 Kč (včetně DPH)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
BotaCoffee - Ethiopia Sidamo Gr.2 Organic Shakisso BotaCoffee - Ethiopia Sidamo Gr.2 Organic Shakisso
5
TB Avatar autora | 20.8.2018
Na espressu vynikající, rozhodně se neomrzí.