Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  Brazil Santos 17/18 from Guaxupe - zelená káva (250g)

  129 Kč 112 Kč bez DPH 516 Kč / 1 kg
  Skladem

  Tato káva pochází z oblasti kolem města Guaxupé v jiho-západní části státu Minas Gerais asi 280 km severně od Sao Paula. Zdrojem obživy v této oblasti je především pěstování kávy. Velikostí zrna patří mezi největší a tedy nejkvalitnější.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Něco málo z historie pěstování kávy v Brazílii

  • Na počátku dnešní kávové velmoci stál kdysi jediný člověk. Byl to portugalský voják Francisco de Mello Palheta, který do Brazílie propašoval kávu z Francouzské Guinei. Tehdy se psal rok 1727 a pozvolna tím začalo Brazilské kávové dobrodružství. Tehdy jistě Palheta netušil, že Brazílie bude jednou největší kávovou velmocí a zcela jistě netušil, že espressu, jak ho známe, bude propůjčena charakteristická chuť zvláště díky brazilské kávě.

  Obecné informace o Brazilských kávách

  • Jelikož Brazílie svou obrovskou rozlohou zabírá tři klimatická pásma (mírné, subtropické a tropické), je zde opravdu mnoho prostoru pro pěstování kávy. Je zajímavé, že zatímco špičkové středoamerické kávy se produkují ve velkých nadmořských výškách, u Brazílie tomu tak úplně není. Značná část kávy se zde pěstuje v oblastech ležících v 600-1200 m.n.m. Právě nižší nadmořská výška se ve výsledném šálku projevuje menší aciditou, a když k tomu přidáme slušnou produkci cremy a příjemně sladký chuťový profil, pochopíte, proč je tak oblíbená. Stejně jako v espressu, do kterého neodmyslitelně patří, najde své místo prakticky v každém způsobu přípravy kávy.

  Screen značí velikost zrna, kdy mezi naprostou špičku patří velikosti 17/18 a 19. Velikost zrna je důležitým měřítkem kvality, protože chuťově jsou nejlepší dozrálá a tudíž i větší zrna. Doporučujeme na espresso.

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Zelená káva
  Záruka: 1 rok
  Hmotnost: 0.25 kg
  Množství: 250 g
  Odrůda: 100% Arabica
  Zelená káva: Zrnková
  ? Cena / 1 kg: 516 Kč (včetně DPH)

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:
  5
  0x
  4
  1x
  3
  0x
  2
  0x
  1
  0x
  Nevyplňujte toto pole:
  Brazil Santos 17/18 from Guaxupe - zelená káva (250g) Brazil Santos 17/18 from Guaxupe - zelená káva (250g)
  4
  Avatar autora | 6.1.2018
  Ve srovnání s dalšími dvěma nabízenými zelenými kávami si tato brazilská vysloužila pouze 4 hvězdičky. Nicméně je také velice chutná a určitě k doporučení!