Hario PRISM black

1 799 Kč –11 %
Hario PRISM black
1 799 Kč –11 % 1 599 Kč 1 321 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Velmi robustní prémiový ruční mlýnek Hario PRISM v celohliníkovém tlustostěnném opláštění v jehož těle se ukrývají vysoce kvalitní keramické mlecí kameny. Novinka od Haria pro rok 2018.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hario PRISM jsme v BotaCoffee otestovali a hned na první pohled, nebo spíše pohmat, nás zaujala robustnost celého mlýnku. Tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny a jeho tloušťka je kolem 1 mm, což je opravdu hodně. Je to znát i na hmotnosti, která je něco lehce přes 460 g i s páčkou. Hario mívá spíše lehčí mlýnky, ale tento působí dojmem nezničitelnosti. Pokud Vám spadne, tak se mu dost pravděpodobně kromě kosmetických šrámů nic nestane. To hlavní, tedy keramické mlecí kameny, je ukryto uvnitř. Mlýnek má celohliníkové tělo, ale vnitřní části, se kterými je káva v kontaktu, jsou všechny vyrobené z potravinářského plastu, což je podle nás lepší, než kdyby byla káva přímo v kontaktu s hliníkem.

Vrchní část mlýnku je opatřena krytkou proti vyskakování zrnek při mletí a samotné mletí je díky velké kličce velmi snadné. Velkou pomocí je i silikonový spodek mlýnku, který v případě, že melete na stole, velmi dobře drží a tlumí drobné vibrace při mletí. Klička se snadno nasazuje na hřídelko mlýnku pomocí šestihranu, který zvládne bez problémů přenést mlecí sílu na mlecí kameny.

Samotný mlecí mechanizmus má seřizování hrubosti pomocí otočné matky dostupné pouhým rozpojením mlýnku (jako kdybyste vysypávali mletou kávu). Samotné seřízení hrubosti je velmi snadné a jednoduché. Když jsme u rozpojení mlýnku a vysypání kávy, Hario velmi elegantně vyřešilo to, aby spodní i vrchní část mlýnku držely pohromadě. Nemusíte nic otáčet, šroubovat apod. Mlýnek má na každé straně malou kuličku na pružince ve spodní části a ve vrchní části má dírky, do kterých kulička zapadne a mlýnek drží. Nemusíte ani řešit polohu spodní části apod. Je to asi nejjednodušší řešení se kterým jsme se zatím v BotaCoffee setkali.

Jediné co bychom mlýnku vytkli, je snad jen ta hmotnost (460 g), která je o něco větší a na cestách (zejména pěších, vysokohorská turistika apod.) to může být znát. Zase je to vyváženo zvýšenou odolností.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ruční mlýnky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.464 kg
Velikost zásobníku na zrna: cca 24 g (1-2 porce)
Šířka: 5,2 x 5,2 cm
? Výška: 16,5 cm
? Materiál mlecích kamenů: Keramické

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: