Rwanda SAKE Womens Coffee Washing Station (250g)

289 Kč 299 Kč 299 Kč 299 Kč 299 Kč 299 Kč od 289 Kč 251 Kč bez DPH 260 Kč bez DPH 260 Kč bez DPH 260 Kč bez DPH 260 Kč bez DPH 260 Kč bez DPH od 251 Kč bez DPH 1 156 Kč / 1 kg 1 196 Kč / 1 kg 1 196 Kč / 1 kg 1 196 Kč / 1 kg 1 196 Kč / 1 kg 1 196 Kč / 1 kg
Skladem - upražíme po objednání (6 ks) Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
31.1.2023 - - - - - Zvolte variantu
Možnosti doručení

Káva pěstovaná u jezera Sake s nádhernou hruškovou vůní. Její chuť definuje střední acidita, střední hořkost, nádech mandarinky a kokosu, červený grep, tmavá čokoláda.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Farma Sake se nachází na východě Rwandy v okrese Ngoma. Její název je odvozen od blízkého jezera Sake. Plantáže Sake Farm řídí paní Marie Laetitia Kayitesire od roku 1999, kdy na své plantáži zasadila první kávovníky odrůdy bourbon a její plantáž se od té doby rozrostla na 30 hektarů. V roce 2003 s podporou USAID paní Kayitesire zajistila vybudování mycí stanice, která slouží farmě Sake a nakupuje a zpracovává kávu drobných farmářů v okolí. Mycí stanici obsluhují pouze ženy a je známá jako The Womens Wash Station.

Cílem stanice je zapojit každou ženu pracující v místním kávovém sektoru. Klíčovou součástí projektu je podpora socioekonomických projektů. Zajišťují například školení, zdravotní pojištění a vzdělávací stipendia. Jsou členkami International Women’s Coffee Alliance.

Dnes jsou to právě drobní zemědělci a zemědělkyně, kdo pohánějí průmysl ve Rwandě kupředu. Většinu kávy pěstuje více než 400 000 drobných zemědělců, kteří vlastní méně než čtvrtinu hektaru. Většina produkce kávy ve Rwandě je Arabica a 95 % všech kávovníků je odrůdy Bourbon.

Navzdory bouřlivé historii je dnes Rwanda právem v hledáčku znalců kvalitní kávy. Kávu do Rwandy přivezli němečtí misionáři na počátku 19. století. Ve velkém tu začala být pěstována ve třicátých letech díky belgickým kolonialistům a její pěstování se dál rozvíjelo i po jejich odchodu. Od 70. let je potom káva hlavním vývozním artiklem Rwandy. Káva je tu tak ceněná, že od roku 1973 je nezákonné kávovníky kácet.

V letech 1989 až 1993 došlo v důsledku rozpadu Mezinárodní dohody o kávě (ICA) k poklesu celosvětové ceny kávy, což Rwandskou vládu a ekonomiku tvrdě zasáhlo. Genocida z roku 1994 a její následky vedly k úplnému kolapsu vývozu kávy a životně důležitých příjmů USD, ale ve způsobu, jakým se od té doby obnovila ekonomika a stabilita, je vidět neuvěřitelná odolnost obyvatel Rwandy.

Moderní Rwanda je považována za jednu z nejstabilnějších zemí v regionu. Od roku 2003 její ekonomika rostla o 7-8 % ročně a výroba kávy hrála v tomto ekonomickém růstu klíčovou roli. Káva také hraje roli ve významném pokroku Rwandy v oblasti rovnosti žen a mužů. Nové iniciativy zaměřené na ženy a na jejich znalosti a vybavení v zemědělství mění způsob, jakým se ženy dívají na sebe a na interakci s okolním světem.


Umístění: Ngoma district - Eastern province
Zpracovatelská stanice: Sake farm (The Womens Wash Station)
Odrůda: Red Bourbon
Nadmořská výška: 1450 - 2000 m.n.m.
Zpracování: Washed

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Množství: 250 g
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Rwanda
Zpracování kávy: Washed
? Vůně před zalitím: Šťavnatá hruška.
Vůně po zalití: Hruška, cukrovinky.
? Chuť: Střední acidita, střední hořkost, nádech mandarinky, kokosu, červený grep, tmavá čokoláda.
? Dochuť: Hořká čokoláda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia