Rwanda A screen 15+ Natural 2022 (1kg)

1 099 Kč 956 Kč bez DPH 1 099 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Káva rozmanitá jako sama Rwanda. Má ovocno-kořeněnou vůni. Její chuť se pohybuje mezi hroznovou šťávou a višněmi v hořké čokoládě. Má vyšší sladkost, hutné tělo a nižší citrusovou aciditu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rwanda se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce a je bohatá na úrodnou půdu. Na východě se střídají bažiny a slunečné savany, zatímco střed charakterizují zvlněné kopce. Někdy je těžké vybrat kávu pouze z jednoho regionu, když jsou klimatické podmínky pro pěstování kávy vynikající v celé zemi. Tato káva je směsí ze tří vybraných oblastí a tím zrcadlí rozmanitost Rwandy. Všechny tři kávy pěstují drobní zemědělci v nadmořské výšce mezi 1700 a 2200 metry nad mořem.

Na západě leží ekoregion horských lesů Albertine Rift s množstvím divoké zvěře a jezero Kivu na hranici s Kongem. Tato oblast obecně není tak horká jako na východě, což ponechává prostor pro vynikající podmínky pro pěstování kávy. Zdejší mycí stanice Kanyege přijímá kávu od asi 1200 místních drobných farmářů. Směrem na sever bohaté sopečné půdy a zelené svahy přispívají šťavnatou vůní z kopcovité čtvrti Gicumbi v severní provincii, kde se nachází mycí stanice Karisimbi. Třetí káva v tomto cuvée se nachází v jižní provincii. Mycí stanice Gitega Hills byla otevřena v roce 2015. Mnoho drobných farmářů z této oblasti pěstuje kávu v jedné z nejhustěji zalesněných oblastí Rwandy. Kávové třešně na všech třech mycích stanicích se sbírají a pečlivě otáčejí na sušících lůžkách pod africkým sluncem.

Navzdory bouřlivé historii je dnes Rwanda právem v hledáčku znalců kvalitní kávy. Kávu do Rwandy přivezli němečtí misionáři na počátku 19. století. Ve velkém tu začala být pěstována ve třicátých letech díky belgickým kolonialistům a její pěstování se dál rozvíjelo i po jejich odchodu. Od 70. let je potom káva hlavním vývozním artiklem Rwandy. Káva je tu tak ceněná, že od roku 1973 je nezákonné kávovníky kácet.

Moderní Rwanda je považována za jednu z nejstabilnějších zemí v regionu. Od roku 2003 její ekonomika rostla o 7-8 % ročně a výroba kávy hrála v tomto ekonomickém růstu klíčovou roli. Káva také hraje roli ve významném pokroku Rwandy v oblasti rovnosti žen a mužů. Nové iniciativy zaměřené na ženy a na jejich znalosti a vybavení v zemědělství mění způsob, jakým se ženy dívají na sebe a na interakci s okolním světem.


Umístění: Southern Province
Velikost zrna: 15+
Kvalita: Grade A
Sklizeň: březen až červen 2022
Nadmořská výška: 1700 - 2200 m.n.m.
Zpracování: Natural

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: Arabica
Země původu: Rwanda
Zpracování kávy: Natural
? Vůně před zalitím: Datle, citrusy, kořeněná, sladká.
Vůně po zalití: Hroznová šťáva, třtinový cukr, kořeněná, slabý nádech višní.
? Chuť: Hroznová šťáva, višně v hořké čokoládě, vyšší sladkost, hutné tělo, nižší citrusová acidita.
? Dochuť: Višňovo čokoládová.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce: BotaCoffee s.r.o.
Ant. Procházky 23/24
62300 Brno
Czechia