Ethiopia Telila Limu Gr. 1 FW 2020 (1kg)

1 019 Kč 886 Kč bez DPH
Skladem - upražíme po objednání
Mletí kávy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
1.11.2021

U této kávy očekávejte spíše menší sladkost, zato pro africké kávy typickou střední až vyšší citrusovou aciditu. Káva je celkově lehká s chutí, která se během chladnutí nápoje proměňuje od citrusové po jablečnou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Etiopie je známá jako země, kde se káva "narodila". V dnešní době je etiopská káva oblíbená hlavně díky své neuvěřitelné rozmanitosti chutí. A zatímco ještě nedávno nebylo možné vysledovat konkrétní původ kávy, nyní díky novým předpisům je možná přímá spolupráce vývozců s farmáři. Ti tak mohou produkovat vysoce kvalitní speciální šarže, které jsou plně vysledovatelné.

Výjimečná kvalita etiopské kávy je dána kombinací více faktorů. Díky genetické rozmanitosti odrůd kávy můžeme cítit rozmanitost chutí dokonce i mezi (nebo v rámci) farem s podobnými pěstitelskými podmínkami a zpracováním. Kromě odrůd přispívají k výsledné kvalitě také metody zpracování. Klíčovou ingrediencí pro vynikající kávu v Etiopii je tradice výroby, která vytvořila genetickou rozmanitost, infrastrukturu zpracování a skvělou kávu, kterou si dnes užíváme.

Tato naše káva pochází od drobných farmářů ze západní části Etiopie blízko lesů, odkud kávovníky pocházejí. V oblasti Limu, ležící v zóně Djimma, jsou velmi podobné podmínky jako v Yirgacheffe a Sidamo a kávy z těchto oblastí jsou si také v chuti podobné svou citrusovou aciditou a květinovými tóny. Káva z oblasti Limu má však výraznější tělo.

Oblast Djimma je známá svými lesy a bohatým zásobováním vodou. Díky organické hmotě ze spadeného listí a odumřelých stromů se tu živiny přirozeně vracejí do půdy, a kávovníky jsou tak bohatě vyživovány.

Oblast: Djimma Limu        
Zpracovatelská stanice: Telila washing station
Sklizeň: 2020
Nadmořská výška: 1900 - 2150 m.n.m.
Pěstitelé: Drobní farmáři dodávající do Telila washing station
Velikost farem: menší než 1 hektar
Odrůda: JARC 74110, JARC 74112, místní odrůdy
Zpracování: Fully washed
Kvalita: Limu Djimma Grade 1 Fully washed

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z Afriky
Záruka: 1 rok
Množství: 1 kg
Odrůda kávy: 100% Arabica
Země původu: Etiopie
Zpracování kávy: Washed
? Vůně před zalitím: Čerstvě nastrouhaná citronová kůra.
Vůně po zalití: Květinová, citrusová.
? Chuť: Slabší tělo, střední až vyšší citrusová acidita, nižší sladkost, zelené jablko. Chuť z počátku citrusová, později při chladnutí jablečná.
? Dochuť: Dlouhotrvající, jablečná s nádechem citrusů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: