Timemore C2 - White

Novinka
Značka: Timemore
2 190 Kč 1 810 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Základní řada ručního mlýnku od firmy Timemore. Model C2 má masivní hliníkové tělo a CNC opracované ocelové kameny. Mlecí ústrojí je uloženo na dvou ložiscích pro konzistentní mletí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stylový ruční mlýnek Timemore C2 je velmi zajímavou alternativou k elektrickým mlýnkům. V této cenové kategorii totiž nabízí velmi kvalitní zpracování. Z hlediska konstrukce je tělo mlýnku i nádoba na mletou kávu vyrobena z masivního hliníku. V ruce působí robustně a příjemně chladí. Dalo by se říct, že hliníková konstrukce zde funguje i jako chladič mlecího kamene, což se může hodit při dlouhém a intenzivním mletí. Kameny z kalené oceli (HCR58) jsou opracovány na CNC stroji a jsou velmi ostré. Spolu s patentovaným mechanizmem nastavením hrubosti a hřídelí uloženou na dvou ložiskách mele mlýnek velmi hladce a především konzistentně. Klika mlýnku je robustní a na osu je usazena pomocí šestihranu-imbusu. Mlýnek v řadě Timemore je spíše levnější, proto se místy šetřilo na materiálech a některé díly jsou plastové, v žádném případě to však nemá vliv na bezchybnou funkčnost. Důležité díly, které odpovídají za kvalitu mletí jsou na stejné úrovni jako u dražších modelů. Mlýnek je vhodný především na přípravu filtrované kávy. Najednou můžete umlít až 25 g kávy.

Názor BotaCoffee:
Ruční mlýnek Timemore C2 je nenápadný a stylový ruční mlýnek a při testování si získaly náš obdiv. Vyplňuje totiž mezeru mezi levnými a drahými mlýnky. Jako hlavní přednosti můžeme uvést pevnou kovovou konstrukci, vyřešení mlecího mechanismu, ale hlavně mlecí kameny umístěné na dvou ložiscích. Kameny jsou opravdu velmi ostré a precizní, osa na ložiskách nedovolí při mletí kývání kamenů ze strany na stranu. To výrazně zlepšuje konzistentnost mletí, která je opravdu na ruční mlýnek za tuto cenu vynikající. Trochu nás mrzí použití některých plastových dílů, ale tento model je spíše ekonomickou variantou vyšších modelů. Mlýnek dokáže díky svému mechanizmu a konzistentnímu mletí zpracovat kávu i na přípravu náročného espressa.

Přednosti:

 • Tělo i spodní nádoba je vyrobena z jednoho kusu hliníkové slitiny, díky které má mlýnek perfektní stabilitu.
 • Hřídel mlecího mechanizmu je uložena na dvou kuličkových ložiscích.
  • Rovnoměrnější mletí oproti uložení bez ložisek
  • Zvládá velmi jemné mletí
  • Velmi konzistentní mletí i světle pražených a tvrdých zrn
  • Snadnější i rychlejší mletí
 • Kuželové mlecí kameny z kalené nerezové oceli
 • Velmi snadná a přesná volba hrubosti mletí

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí mlýnky
Záruka: 2 roky
Výška: 16 cm
Průměr: 5 cm
Materiál kamenů: Kalená nerezová ocel
Tvar kamenů: Kuželové

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: