Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  Chemex se skleněnou rukojetí - 8 porcí (CM-8GH)

  ZdarmaZdarma 1 549 Kč –4 %
  2b6e47228577a02a21ac11a5127984e0
  1 549 Kč –4 % 1 490 Kč 1 231 Kč bez DPH
  Do týdne

  Tento designový Chemex pro 8 porcí připraví až 1200 ml perfektní kávy. Doporučujeme na nejlepší kávy světa. Díky absenci dřevěné části působí Chemex čistějším dojmem a samotné čištění je také jednodušší.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Chemex by měl každý znalec výběrové kávy mít. Je ideální na přípravu i těch nejlepších káv světa. Jedná se unikátní designový skvost, ve kterém se snoubí krása a funkčnost (stal se součástí prestižní kolekce moderního designu MoMA). Na vaší kuchyňské lince bude nepřehlédnutelný a každá návštěva Vás určitě požádá o přípravu šálku kávy v tomto filtračním zařízení. Skleněná baňka ve tvaru písmene X společně s extra silnými filtry umožní filtraci současně s akumulací filtrované kávy ve spodní části a konečně efektní nalévání přes tvarovanou výlevku, při které nepřijde ani kapka drahocenné kávy nazmar.

  Postup přípravy:
  1) Dejte vařit vodu (nejlépe filtrovanou).
  1) Vložte papírový filtr tak, aby tři vrstvy filtru byly na straně výlevky.
  3) Propláchněte papírový filtr horkou vodou.
  4) Uchopte Chemex zarukojeť a krouživými pohyby nahřejte vodou celou spodní nádobu.
  5) Vodu opatrně vylijte aniž byste odstraňovali filtr.
  6) Nasypte čerstvě mletou kávu (nejlépe čerstvě praženou z pražírny kávy BotaCoffee) v množství 65 g/l.
  7) Navlhčete kávu a nechejte kávu cca 30 s "kvést".
  8) Nejprve zalévejte krouživými pohyby, poté zalévejte jen doprostřed (káva zůstane rovnoměrně rozprostřená po stranách filtru). Celá extrakce by měla trvat 3-4 minuty. Pokud extrakce trvá déle než 4 minuty, melte kávu hruběji. Pokud trvá méně než 3 minuty, melte kávu jemněji.
  9) Po dokončení extrakce vyjměte filtr.
  10) Promíchejte filtrovanou kávu a nalévejte do nahřátých šálků.
  11) Užijte si neskutečně jemný a čistý šálek kávy bez jakékoliv sedliny.

  Jak to vlastně vzniklo?
  Peter Schlumbohm představil Chemex v toce 1941.Pokud si ještě vzpomínáte na chemické pokusy ze školy, pravděpodobně Vám Chemex přijde trošku povědomý. Pan Schlumbohm byl chemik a samotný Chemex vychází z Erlenmeyerovy baňky, která je ve vrchní části rozšířená a uzpůsobená pro filtr. Ještě ve vrchní části najdete vybrání pro snadné nalévání a praktickou skleněnou rukojeť.

  Nejzásadnější na tomto způsobu přípravy kávy je ovšem filtr. A v tomto případě opravdu unikátní filtr. Filtr je speciálně vyrobený tak, aby do šálku nepustil sebemenší částečky pomleté kávy, díky čemuž je nápoj průzračně čistý a to i po chuťové stránce. Zároveň je filtr unikátní v tom, že propouští aromatické oleje, které jsou nositelem chuti. Současně by měl zvládnout do značné míry z kávy odfiltrovat pachuť. Ta by ovšem v dobré kávě primárně být vůbec neměla.

  Složení
  Tlustostěnné borosilikátové sklo - jedná se o vysoce kvalitní varné sklo, které neabsorbuje pachy a chemické sloučeniny. Používá se v např. v laboratořích.

  Balení neobsahuje filtry doporučujeme používat výhradně originální filtrační papír Chemex. Celý proces extrakce a filtrace je založen z větší části právě na unikátním filtračním papíru Chemex.

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Chemex
  Záruka: 2 roky
  Hmotnost: 1 kg

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: