Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  Papua New Guinea SIGRI AA (250g)

  222 Kč 193 Kč bez DPH
  Mletí kávy:
  Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
  Velice vyvážená, jemná, decentní, svěží.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Záznamy o této kávě sahají až k roku 1800, kdy se na ostrov dostala s holandskými námořníky. Tehdy byla země rozdělena na Papuu a Novou Guineu. Papua byla kolonizována Brity a Nová Guinea Němci. Tehdy ovšem ještě nemůžeme mluvit o pěstování kávy pro obchodní účely. K tomu došlo až za zhruba 150 let.

  Roku 1970 se Papua Nová Guinea (PNG) osamostatnila a nedlouho poté zažila Brazílie katastrofální mrazy, které se silně podepsaly na brazilském kávovém odvětví. Díky tomu vzrostla cena kávy na světových trzích a PNG se chopila své šance. Vláda zareagovala tak, že vytvořila investiční program pro podporu malých farem do 20 ha. V osmdesátých letech, kdy cena kávy klesla na minimum, začala mnoho výrobců drtit jejich zadluženost a dost z nich zkrachovalo. Udrželi se hlavně malí rolníci, kteří vlastnili půdu a měli nízké provozní náklady. Nyní tvoří drobní pěstitelé přes 72 % celkové produkce kávy v PNG.

  Káva Sigri z Waghi valey se sbírá ručně s pečlivou kontrolou zralosti kávových třešní. Zajímavý je třídenní proces fermentace, kdy se jednou za 24 hodin káva promyje a následně se celá ponoří do vody na jeden den. Poté následuje sušení na slunci, díky čemuž dostane své velice jemné chutě.

  Na kávovém trhu má své postavení na vedoucích příčkách v kvalitě a to již přes 20 let. Vysokou kvalitu si drží jednak ustavičnou prací pěstitelů a jednak díky nadmořské výšce až 1550 m.n.m., kde jsou bohaté srážky a chladnější klima. Stejně jako jinde i zde jsou kávové stromy útočištěm místní ohrožené fauny (90 ze 160 druhů papoušků, kteří se nacházejí na PNG bylo spatřeno na plantážích Waghi).

  Kvalita A nebo AA zahrnuje méně než 10 % celkové produkce. 95 % arabiky se pěstuje v 750-1500 m.n.m..

  Doplňkové parametry

  Záruka: 1 rok
  Množství: 250 g
  Odrůda: 100% Arabica
  ? Vůně před zalitím: Sladká, mírně mléčně čokoládová a citrusová.
  Vůně po zalití: Velice vyvážená, sladká, sladová, kakaová, jemně ovocná.
  ? Chuť: Perfektně vyvážená, decentně sladká, decentně hořká, decentní ovocná acidita.
  ? Dochuť: Dlouhá, příjemně ovocně-kakaová.
  ? Cena / 1 kg: 888 Kč (včetně DPH)
  ? Cena / porce (7 g): 6,216 Kč (včetně DPH)

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: