Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  India Malabar AA Monsooned (1kg)

  Novinka
  Výrobce: BotaCoffee
  788 Kč 685 Kč bez DPH
  Mletí kávy:
  Skladem

  Silná, hořká, decentně mandlová, bez acidity.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Monzunová káva je vlastně spíše nehoda než něco plánovaného. Stalo se to v dobách, kdy spojení mezi Evropou a Indií překonávaly plachetnice, které ještě musely plout kolem Afriky (okolo Mysu dobré naděje). Káva, která se plachetnicemi přepravovala, byla často vystavená veliké vlhkosti a prudkým větrům a díky dřevěným trupům lodí zde vznikaly velice specifické klimatické podmínky. Na ty se podepsala i mnohdy značná změna teploty v průběhu dlouhé plavby. Když plavba trvala podle počasí i několik měsíců, měly tyto extrémní podmínky na kávu určitý vliv. Kávová zrna byla odbarvená a nabobtnaná. O to větší překvapení bylo v Evropě, když se káva dovezla. Byla totiž jiná než většina ostatních. Méně acidity, větší tělo, celkově komplexní a jakoby „kávovější“. Netrvalo to dlouho a monzunová káva se stala velice vyhledávanou v celé Evropě.
  Dnes se tato káva již pomocí plachetnic nepřepravuje a díky Suezskému průplavu trvá cesta podstatně kratší dobu, a tak bylo potřeba simulovat podmínky, kterým byla tehdy vystavena, a to se naštěstí farmářům v Indii velice dobře podařilo. Ručně sklizená káva se zpracovává nejčastěji mokrou cestou a následně se nechá ve speciálně zkonstruovaných otevřených skladech po dobu cca 12-16 týdnů. Tyto sklady se nacházejí ve městě Mangalore, na pobřeží zvaném Malabar. V období monzunu se díky monzunovým větrům a dešťům takto simuluje plavba plachetnicí, která tehdy trvala až 6 měsíců. Káva v této fázi musí být velice pečlivě kontrolována, aby nepodlehla plísni. Pro tento proces se káva pěstuje v regionu Karnataka v jihozápadní Indii.
  Káva se takto produkuje v kvalitě AA i A, v odrůdách jak arabiky, tak robusty.

  Tato káva je přímo ideální pro milovníky kávy s mlékem, jelikož si i po přidání velkého množství mléka, nápoj udrží charakteristickou kávovou chuť.

   

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Asie a Oceánie
  Záruka: 1 rok
  Množství: 1 kg
  Odrůda: 100% Arabica
  ? Vůně před zalitím: Velice silná, kořeněná, lehce tabáková.
  Vůně po zalití: Silná, pronikavá, sladce kořeněná.
  ? Chuť: Silná, hořká, decentně mandlová, bez acidity.
  ? Dochuť: Trpce hořká.
  ? Cena / porce (7 g): 5,516 Kč (včetně DPH)

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: