Zákaznická podpora: +420 773 229 042 info@botacoffee.cz

  Brazil Santos Decaff CO2 - bezkofeinová (250g)

  239 Kč 208 Kč bez DPH
  Mletí kávy:
  Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu

  Sladká s příjemnou menší hořkostí a vyváženou aciditou. To vše bez kofeinu.

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Káva byla zbavena kofeinu velice šetrnou a 100% přírodní metodou CO2.
  Proces odstranění kofeinu začíná u zelené kávy. Káva se vloží do speciálních tanků a zaplaví se čistou vodou. Jakmile nasákne vodou a "otevře se", pustí se do nádob čistý CO2 pod vysokým tlakem. Takto vzniklá "sodovka" a hlavně CO2 pod vysokým tlakem má schopnost na sebe vázat kofein bez dalších chuťově nežádoucích účinků na kávu. Poté se kofeinem obohacená voda filtruje a zbavuje kofeinu. Káva se následně suší, zabalí a míří do pražíren jako je ta naše. Jak CO2 tak i voda se recyklují a zbavení kávy kofeinu zbytečně nezatěžuje životní prostředí. Kofein je dále využíván ve farmaceutickém průmyslu a v doplňcích stravy.

  Něco málo z historie pěstování kávy v Brazílii

  • Na počátku dnešní kávové velmoci stál kdysi jediný člověk. Byl to portugalský voják Francisco de Mello Palheta, který do Brazílie propašoval kávu z Francouzské Guinei. Tehdy se psal rok 1727 a pozvolna tím začalo Brazilské kávové dobrodružství. Tehdy jistě Palheta netušil, že Brazílie bude jednou největší kávovou velmocí a zcela jistě netušil, že espressu, jak ho známe, bude propůjčena charakteristická chuť zvláště díky brazilské kávě.

  Obecné informace o Brazilských kávách

  • Jelikož Brazílie svou obrovskou rozlohou zabírá tři klimatická pásma (mírné, subtropické a tropické), je zde opravdu mnoho prostoru pro pěstování kávy. Je zajímavé, že zatímco špičkové středoamerické kávy se produkují ve velkých nadmořských výškách, u Brazílie tomu tak úplně není. Značná část kávy se zde pěstuje v oblastech ležících v 600-1200 m.n.m. Právě nižší nadmořská výška se ve výsledném šálku projevuje menší aciditou, a když k tomu přidáme slušnou produkci cremy a příjemně sladký chuťový profil, pochopíte, proč je tak oblíbená. Stejně jako v espressu, do kterého neodmyslitelně patří, najde své místo prakticky v každém způsobu přípravy kávy.

  Doplňkové parametry

  Kategorie: Amerika
  Záruka: 1 rok
  Množství: 250 g
  Odrůda: 100% Arabica
  ? Vůně před zalitím: Sladká
  Vůně po zalití: Sladká, sladová, karamelová.
  ? Chuť: Sladká, příjemná menší hořkost, vyvážená acidita.
  ? Dochuť: Sladká s příjemnou menší hořkostí.
  ? Cena / 1 kg: 956 Kč (včetně DPH)
  ? Cena / porce (7 g): 6,692 Kč (včetně DPH)

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Přidat komentář
  Nevyplňujte toto pole:

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Nevyplňujte toto pole: